دادستان شهریار:

استمرار برخورد با متخلفان از ضروریات رفع مشكلات زیست محیطی است

استمرار برخورد با متخلفان از ضروریات رفع مشكلات زیست محیطی است

گل اركیده: همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاك با شعار هوای پاك، اقدام و عمل و در روزی كه با عنوان قانون و هوای پاك نامگذاری شد، كاركنان اداره حفاظت محیط زیست شهریار با دادستان این شهرستان دیدار كردند.به گزارش گل اركیده به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان تهران، در این دیدار كه در محل دادسرای شهریار برگزار شد، حمید عسگری پور دادستان شهرستان شهریار با ابراز خرسندی از حضور كاركنان محیط زیست در دادسرای شهریار همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاك اظهار داشت: محیط زیست شهرستان نسبت به سایر دستگاه های اجرایی كارنامه قابل قبولی در انجام وظایف ذاتی و قانونمند خود دارد كه این مساله قابل تقدیر است.
وی با اشاره به لزوم انجام وحدت و نظارت در اجرای برنامه های زیست محیطی، اشاره كرد: یكی از اشكالات عدم موفقیت طرح ها، جزیره ای عمل كردن دستگاه ها در حوزه سلامت و محیط زیست بوده كه این امر نیازمند وحدت و هماهنگی كامل دستگاه ها در این حوزه می باشد.
دادستان شهریار در ادامه اضافه كرد: در موضوع حفاظت از محیط زیست، دادستانی با هیچ فرد و هیچ دستگاهی تعارف نداشته و با متخلفین بشدت برخورد قانونی می شود و در این رابطه نظارت و استمرار برخورد با متخلفین محیط زیست همچون موارد ضروری در جهت رفع مشكلات زیست محیطی است.
عسگری پور درانتها ضمن اعلام آمادگی و حمایت كامل و قاطع دادستانی در اجرای طرح ها و برنامه های محیط زیست بمنظور صیانت از حقوق شهروندان و حفظ سلامت مردم، خواهان ارائه چك فهرست معضلات و چالش های موجود شهرستان شد و بیان كرد: با ارائه لیست معضلات شهرستان از طرف محیط زیست، بررسی و گردنگیر دستگاه ها برای رفع مشكلات و مسائل موجود در حوزه محیط زیست در دستور كار قرار خواهد گرفت.
در ادامه این جلسه فاطمه برنا رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار نیز درباب قانون هوای پاك و چالش های موجود بر سر راه اجرای قانون مواردی را بیان كرد و اظهار داشت: همانطور كه در قانون هوای پاك آمده است برای دستگاه های زیادی تكالیف قانونی مشخص شده و اجرای دقیق آن، نیاز به مسئولیت پذیری همه دستگاه های مسئول در این خصوص دارد.
وی گفت: یكی از برتری های این قانون این است كه در آن جرم انگاری به طور كامل تعریف شده و عدم اجرای قانون از طرف هر یك از مسئولین مربوطه جنبه قانونی و قضائی پیدا می كند.
فاطمه برنا درانتها از همكاری دادستانی در جهت تسریع در روند بررسی پرونده های محیط زیست در شعبه ویژه و برخورد با متخلفین تشكر و قدردانی كرد و اضافه كرد: امیدواریم با حمایت دادستانی شهرستان و دستگاه قضا و همین طور همكاری سایر نهادها و مردم شهرستان، محیط زیستی سالم و پاك داشته باشیم.


منبع:

1398/11/04
16:24:06
5.0 / ۵
4377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است