در دیدار رئیس سازمان هواشناسی و استاندار مطرح شد؛

ضرورت تكمیل پروژه مركز تحقیقات هواشناسی استان قم

ضرورت تكمیل پروژه مركز تحقیقات هواشناسی استان قم

به گزارش گل اركیده ایسنا/قم در دیدار سحر تاجبخش، رئیس سازمان هواشناسی كشور و بهرام سرمست، استاندار قم بر ضرورت تكمیل پروژه مركز تحقیقات هواشناسی استان تاكید نمود.


در این دیدار كه شب گذشته در استانداری قم برگزار شد، رئیس سازمان هواشناسی كشور از استاندار قم، مساعدت بیشتر از پیش استان در تكمیل پروژه در حال ساخت مركز تحقیقات كاربردی هواشناسی را خواهان شد.
نقش پیشبینی های هواشناسی در كاهش مخاطرات بارندگی در فروردین وكاهش خسارت های سیل سیستان و بلوچستان در دیماه سالجاری، مبحث دیگری بود كه رئیس سازمان هواشناسی كشور در این دیدار به آن اشاره نمود و اضافه كرد: مجموعه سازمان هواشناسی در سراسر كشور، با پیشبینی های دقیق بارش های سیلابی در فروردین ماه و دیماه سالجاری، ضمن كمك به كاهش خسارت های جانی و مالی سیل، تحسین رسمی ریاست محترم جمهور را برانگیختند.
در ادامه این نشست، بهرام سرمست استاندار قم برای تسریع در تكمیل پروژه مركز تحقیقات هواشناسی قول مساعد داد و اظهار داشت: جایگاه هواشناسی برای ما آشكار و مبرهن است و به دنبال بارش های سیلابی در فروردین ماه سالجاری، اهمیت پیشبینی های هواشناسی برای مردم و مدیران استان، بیشتر از پیش روشن شده است.
وی خاطرنشان كرد: بر مبنای پیشبینی های دقیق هواشناسی در ایام ابتدایی فروردین ماه و اطلاع رسانی بموقع به مدیران استان، از احتمال بارش های سیل آسا آگاه بودیم و توانستیم قبل از بارش ها، با تشكیل جلسات مدیریت بحران و تصمیمات بموقع در بستن رودخانه و مدیریت شهر، خسارت های سیل را در استان به حداقل برسانیم.
وی افزود: موفقیت در مدیریت سیل در استان قم به این علت بود كه ما به پیشبینی های هواشناسی ایمان داشتیم و به همكارانمان در هواشناسی اعتماد داریم.
وی اظهار داشت: هواشناسی اطلاعات پایه­ ای و اصلی را در اختیار مدیریت بحران قرار می دهد؛ اما متاسفانه هواشناسی از گذشته های دور، مورد بی مهری و كم توجهی بوده است و اهمیت آن برای برخی از مدیران آشكار نیست.
وی با تاكید بر این كه ما جایگاه علمی و كاربردی هواشناسی را به رسمیت می شناسیم اظهار داشت: تلاش خواهیم داشت تا با استفاده از ظرفیت های استان برای شناخت بیشتر و ارتقاء جایگاه هواشناسی به مردم و سایر مدیران، تمام توان خویش را به كار ببریم.
منبع:

1398/11/02
15:05:46
5.0 / ۵
4275
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است