تداوم بارش برف و باران در كشور

تداوم بارش برف و باران در كشور

به گزارش گل اركیده مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام ورود سامانه بارشی به كشور از امروز (اول بهمن) از تداوم بارش برف و باران در بیشتر مناطق كشور همچون هرمزگان و سیستان و بلوچستان اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا بیان این كه امروز (اول بهمن) در سواحل دریای خزر و شمال شرق كشور بارش پراكنده ادامه دارد، اظهار نمود: به تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب كشور در دامنه های زاگرس مركزی واقع در استان های كرمانشاه، همدان، مركزی، ایلام و لرستان بارش برف و باران شروع می شود و در بعضی مناطق شمال غرب، جنوب غرب و مركز هم بارش پراكنده رخ خواهد داد.

مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه كرد: فردا (۲ بهمن) در غرب، جنوب غرب، مركز و جنوب كشور بارش پیشبینی می شود و در استان های لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان و شمال فارس بارش برف و باران و در شمال بوشهر رگبار و رعد و برق شدت دارد.

به گفته وی در بعضی مناطق شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های زنجان، قزوین، البرزو تهران و در بعضی مناطق شرق كشور ابرناكی و بارش پراكنده رخ خواهد داد.

ضیاییان با اشاره به اینكه روز پنج شنبه (۳ بهمن) این سامانه بارشی در نیمه شرقی و جنوب كشور فعال است، اظهاركرد: در جنوب فارس و بوشهر، هرمزگان و جزایر خلیج فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدت بیشتری دارد و در نیمه جنوبی كرمان، خراسان جنوبی و شرق خراسان رضوی بارش برف و باران شدت خواهد داشت.

مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این كه طی روز پنج شنبه (۳ بهمن) در دامنه های زاگرس در نوار غربی كشور و دامنه های البرز مركزی بارش پراكنده پیشبینی می شود، اظهار داشت: طی روز جمعه ( ۴ بهمن) در سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش و وزش باد شدید رخ می دهد.

ضیاییان افزود: به تدریج با خروج این سامانه از شرق كشور موج دیگری به شمال غرب وارد می شود و بارش برف و كاهش نسبی دما در شمال غرب و غرب آغاز خواهد شد. بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، غرب كردستان، كرمانشاه و شمال ایلام شدت دارد. در این روز با نفوذ جریانات سرد شمالی به سواحل دریای خزر بارش و كاهش نسبی دما در این مناطق دور از انتظار نیست.

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه كرد: طی روز شنبه ( ۵ بهمن) علاوه بر فعالیت سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب با تداوم بارش در سواحل شمالی كشور در شمال شرق و شرق هم بارش پراكنده رخ می دهد.

وی در ادامه اظهار نمود: خلیج فارس تا روز پنج شنبه (۳ بهمن) و تنگه هرمز طی امروز تا جمعه و دریای عمان در روز جمعه مواج است همینطور دریای خزر هم طی روز جمعه مواج خواهد بود.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲ بهمن) نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی در بعدازظهر ابری و اواخر وقت بارش برف و باران با حداقل دمای ۱- و حداكثر دمای ۶ درجه سانتیگراد و طی روز پنج شنبه (۳ بهمن) هم ابری در بعضی ساعات همراه با بارش برف و باران و در بعدازظهر وزش باد و در اواخر وقت كاهش ابر و كاهش دما با حداقل دمای صفر و حداكثر دمای ۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود: فردا (۲ بهمن) غرب خلیج فارس و شرق تنگه هرمز، پنج شنبه (۳ بهمن) خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان، جمعه (۴ بهمن) نواحی غربی دریای عمان، غرب سواحل دریای خزر و شنبه (۵ بهمن) سواحل دریای خزر مواج پیشبینی می شود بگونه ای كه ارتفاع موج به ۱.۵ تا ۲ متر می رسد. در این شرایط احتیاط در تردد شناورهای كوچك و تفریحی سفارش می شود.
1398/11/01
17:56:26
5.0 / ۵
4129
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است