تداوم هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران

تداوم هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران

گل اركیده: بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، با وجود وزش باد در بعضی ساعات امروز(24 دی ماه) با افزایش ترافیك شبانگاهی شهر تهران، بر غلظت ذرات معلق افزوده و كاهش كیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس در مناطق پرتردد پیش بینی می شود.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا براساس پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای تهران در اولین ساعات امروز (۲۴ دی ماه) با آغاز تردد خودرو ها، در بیشتر مناطق افزایش غلظت ذرات معلق سبب كاهش كیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس می شود.

به تدریج با افزایش میزان ناپایداری و گاهی وزش باد در بعضی ساعات بعدازظهر، شرایط برای پراكندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. با این وجود با افزایش ترافیك شبانگاهی شهر تهران، بر غلظت ذرات معلق افزوده و كاهش كیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس در مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

كاهش سرعت باد و سكون جوی تا صبحگاه فردا (۲۵ دی ماه) همزمان با آغاز تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و پیش بینی می شود در بیشتر مناطق كیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

همچنین طی روز با عدم وزش باد مؤثر، پراكندگی آلاینده ها محدود می شود و انتظار می رود در مناطق پرتردد كیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند.

در شامگاه فردا (۲۵ دی ماه) با افزایش حجم ترافیك همراه با انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته در بیشتر مناطق پایتخت احتمال برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس دور از انتظار نخواهد بود.

براساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، میانگین كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت ۱۰۱ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص الان ۱۰۸ و همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.
منبع:

1398/10/24
19:21:13
5.0 / ۵
4289
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است