آتش سوزی های جنگلی استرالیا تصویری از آینده زمین

آتش سوزی های جنگلی استرالیا تصویری از آینده زمین

به گزارش گل اركیده كارشناسان زیست محیطی تاكید كردند: آتش سوزی های جنگلی در استرالیا پرچمدار آینده كره زمین است.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، به قول آنها آتش سوزی های جنگلی اخیر در استرالیا كه مناطق گسترده ای از این كشور را در بر گرفته نشانه آشكار از وضعیتی است در صورت تداوم افزایش دما، جهان در آینده با آن روبرو خواهد بود.
كارشناسان در انگلیس اظهار داشتند: قبل از شروع فصل آتش سوزی ها در استرالیا میانگین افزایش دما در این كشور حدود ۱.۴ درجه سانتی گراد بوده كه نشان داده است افزایش دما در این كشور بیشتر از میانگین جهانیِ ۱.۱ درجه سانتی گراد بوده است.
كارشناسان اخطار دادند: افزایش دمای جهانی فراتر از دو درجه سانتی گراد، تاثیرات مشكلات اقلیمی فاجعه بار و غیر قابل بازگشت خواهد بود، در عین حال برآوردها از آن حكایت می كند كه تعهدات فعلی جهانی برای كاهش انتشار گازهای گلخانه ای، جهان را در راه گرمای سه درجه سانتی گرادی قرار داده است.
به قول كارشناسان تابحال تاثیرات مخرب ناشی از افزایش یك درجه سانتی گرادی دما بررسی شده كه در صورت تشدید وضعیت فعلی اقلیمی، نتایج تغییرات اقلیمی و آب و هوایی برای زمین فاجعه بار می شود.
به گزارش روزنامه گاردین، بازنگری ۵۷ بررسی كارشناسی و علمی نشان داده است گرمای جهانی با افزایش موارد و تشدید آتش سوزی های جنگلی همراه خواهد بود.1398/10/24
14:23:12
5.0 / ۵
4256
تگهای خبر: آب , اقلیم , جنگل , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است