سوخت زیستی سلاحی برای كمك به زمین

سوخت زیستی سلاحی برای كمك به زمین

به گزارش گل اركیده دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: یكی از بهترین راه ها برای كاهش گازهای گلخانه ای و نجات زمین، استفاده از سوخت های زیستی است.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، مصطفی قانعی درباره لزوم توسعه استفاده از سوخت های زیستی در كشور اظهار داشت: یكی از بهترین روش های كاهش تولید گازهای گلخانه ای توسعه مصرف سوخت های زیستی در كشور است.
بگفته قانعی، توسعه استفاده از این سوخت های طبیعی به شكل گیری زیست بومی از همه فعالان این حوزه نیاز دارد. سقفی كه بتواند بازیگران و نهادهای تصمیم گیر در این عرصه را یك جا جمع كند.
وی اشاره كرد: راه اندازی استارتاپ ها و شتاب دهنده ها دراین زمینه یك لزوم است و می تواند به توسعه این زیست بوم كمك نماید.
برمبنای اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، مفهوم گازهای گلخانه ای كه چند سالی است به یكی از دغدغه های فعالان محیط زیست تبدیل گشته، در واقع به گازهایی گفته می شود كه فضای گلخانه ها را در اطراف زمین ایجاد می كنند. در گلخانه ها نور خورشید وارد محیط می شود؛ اما به سبب جداره شیشه ای، قسمتی از آن باردیگر به درون گلخانه برمی گردد. بدین سان فضای داخل گلخانه از بیرون گرمتر می شود. در جو زمین هم اتفاق مشابهی روی می دهد. وقتی اشعه های خورشید به سطح زمین می رسند، قسمتی از آنها جذب می شود و سطح زمین را گرم می كند، برای اینكه سطح زمین بسیار سردتر از خورشید است. در نتیجه امواج را با طول موج بلندتری نسبت به خورشید منتشر می كند.1398/10/16
23:10:20
5.0 / ۵
4652
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است