تخریب و جمع آوری ۱۰۰ كوره غیرمجاز زغال گیری

تخریب و جمع آوری ۱۰۰ كوره غیرمجاز زغال گیری

گل اركیده: معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران از تخریب و جمع آوری 100 كوره غیرمجاز زغال گیری در بخش كهریزك شهرستان ری با حكم قضائی آگاهی داد.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، محمد رستگاری بامداد امروز در حاشیه جمع آوری این كوره ها با اشاره به اینكه كوره های زغال گیری توسط شهروندان بیگانه و بصورت غیرمجاز و آلاینده در این منطقه شكل گرفته و فعال می باشند، اضافه كرد: با تلاش همكاران ما در محیط زیست شهرستان ری و با همكاری مرجع قضائی و فرمانداری شهرستان ری امروز شاهد جمع آوری و تخریب این كوره های آلاینده هستیم.
وی با اشاره به اینكه سوژه تغییر كاربری این اراضی و در بعضی اوقات تصرفاتی كه در این منطقه اتفاق می افتد نیازمند ورود دستگاه های مربوطه مانند جهاد كشاورزی نیز هست، اضافه كرد: فعالیتی كه در این منطقه وجود دارد نوعی تغییر كاربری مجاز نمی باشد و دستگاه های متولی باید با حفظ كاربری، اجازه شكل گیری چنین معضلاتی را ندهند تا تبعات محیط زیستی آن گریبان گیر شهروندان نشود.
رستگاری با اشاره به اینكه تا اختتام فصل سرما برنامه گشت و پایش محیط زیست بصورت مستمر ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: اگر مجدداً این كوره آغاز به فعالیت كنند سریعاً سوژه بوسیله مراجع مربوطه پیگیری و جلوی فعالیت آن گرفته خواهد شد و این مساله در دستور كار محیط زیست استان تهران قرار دارد.
زهره عبادتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری نیز با اشاره به اینكه به این واحدها در یك سال قبل چندین مرحله اخطاریه ابلاغ گردیده است، اضافه كرد: متأسفانه به علت اینكه پروسه فعالیت این كوره ها خیلی پیچیده نیست با ایجاد كوره های جدید مجدداً آغاز به فعالیت می نمایند.
وی تصریح كرد: با عنایت به اینكه این فعالیت ها در اراضی كشاورزی و ملی اتفاق می افتد و دستگاه های ذیربط در این خصوص مسئولیت مستقیم دارند امیدواریم دستگاه های متولی هم به كمك محیط زیست آمده و با نظارت بیشتر بر این اراضی شاهد شكل گیری مجدد این فعالیت ها نباشیم.
عبادتی خاطرنشان كرد: در بخش فشافویه هم شاهد فعالیت این كوره ها بوده ایم كه پارسال جمع آوری شدند و پایش ها نشان می دهند كه فعالیت مجدد این كوره ها در این منطقه شكل نگرفته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری درانتها تصریح كرد: در بخش قلعه نو نیز تعدادی كوره غیرمجاز شناسایی شده است كه دستورات قضائی آن هم دریافت شده و با همكاری دستگاه های مربوطه بزودی این كوره ها نیز جمع آوری خواهند شد.
سعید محمودی مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران یك شنبه شب در گشت و پایش محیط زیست، با حضور در این منطقه دستور فوری تخریب و جمع آوری این كوره ها را با هماهنگی مقام قضائی صادر كرد.
بر اساس این گزارش، گشت و پایش های شبانه روزی محیط زیست استان تهران و برخورد با منابع آلاینده و واحدهای صنعتی و معدنی متخلف همچنان ادامه خواهد داشت.


منبع:

1398/10/04
14:56:36
5.0 / ۵
4165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است