رئیس اداره محیط زیست شاهرود:

تعقیب گریز در حیات وحش خوش ییلاق شاهرود

تعقیب گریز در حیات وحش خوش ییلاق شاهرود

به گزارش گل اركیده رئیس اداره محیط زیست شاهرود از تعقیب و گریز شكارچیان در منطقه پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق آگاهی داد و اظهار داشت: در این راستا سه لاشه بز و میش كشف شد.علی اكبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینكه ماموران پناهگاه خوش ییلاق شاهرود به دنبال پایش و رصد منطقه متوجه رد شكارچیان شدند، اظهار داشت: در این تعقیب و گریز خودرو متخلف در حال خروج از منطقه بود كه ماموران با شلیك هوایی و در نهایت هدف قرار دادن لاستیك خودرو آنها را مجبور به توقف می كند.
وی بابیان اینكه به دنبال پنچر شدن خودرو متخلفان ماشین را نزدیك باغی رها و با استفاده از تاریكی شب وارد همان باغ می شوند، اضافه كرد: در بازرسی اولیه از این خودرو لاشه سه بز و بزغاله و میش، گوشی تلفن همراه متخلف كشف شد كه از این طریق فرد خاطی مورد شناسایی قرار گرفت.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود ضمن بیان اینكه با همكاری دادستان و نیروی انتظامی میامی دستورات لازم پیرامون دستگیری متهم صادر شد، اظهار داشت: با عنایت به رد بجای مانده از مدارك شناسایی و گوشی تلفن همراه همان شب گذشته از مخفیگاه متخلفان با رعایت موازین شرعی و قانونی بازرسی به عمل آمد كه یكی از متخلفان دستگیر شد.
قربانلو بابیان اینكه متخلفان سابقه دار هستند، اشاره كرد: به مردم سفارش می شود كه با عنایت به سرمای شدید منطقه و لاغر بودن حیات وحش از شكار وحوش بطور جد اجتناب كنند.
وی بابیان اینكه جریمه هر راس ۱۰ میلیون تومان است و جریمه كیفری سنگینی نیز دارد، اضافه كرد: از همه افراد تقاضا میكنیم دست به قتل و عام، كل، بز، قوچ و میش و دیگر وحوش نكنند و كسانی كه دست به تخلف شكار و صید غیر قانونی بزنند حتما دستگیرشده و برخورد قانونی با آنها صورت خواهد گرفت.


منبع:

1398/09/21
15:59:23
5.0 / ۵
4307
تگهای خبر: باغ , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است