در قرار سبز هفته دوم مهر ماه انجام شد؛

آموزش، فرهنگ سازی، پاكسازی و نهالكاری برای حفظ محیط زیست

آموزش، فرهنگ سازی، پاكسازی و نهالكاری برای حفظ محیط زیست

گل اركیده: فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته دوم مهر ماه فعالیت های مختلفی همچون آموزش، فرهنگ سازی، پاكسازی و نهالكاری را برای حفظ محیط زیست انجام دادند.


به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته دوم مهر ماه فعالیت های مختلفی همچون آموزش، فرهنگ سازی، پاكسازی و نهالكاری را برای حفظ محیط زیست انجام دادند.
منطقه چشمه لادر خمینی شهر پاكسازی شد. برنامه پاكسازی مجمع فعالان محیط زیست اصفهان در منطقه چشمه لادر خمینی شهر استان اصفهان با حضور برخی از اعضا این مجمع و دیگر دوستداران محیط زیست اجرا شد. در این برنامه مقدار قابل توجهی فیلتر سیگار و زباله ها غیر بازیافتی جمع آوری شد. به همت كانون محیط زیست سرو دانشگاه پیام نور مركز تبریز و همزمان با روز جهانی پاكسازی زمین، محوطه عمارت ایل گلی این شهر در استان آذربایجان شرقی از حیث زباله و ته سیگار پاكسازی شد.
كارگاه توانمند سازی تسهیلگران آموزش محیط زیست در تهران اجرا شد. سومین دوره كارگاه های توانمندسازی آموزشگران طرح ملی آموزش محیط زیست اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی محیط زیست، به مدت چهار ساعت در پردیس كشاورزی و منابع طبیعی تهران برگزارشد.
به مناسبت هفته كودك و محیط زیست جلسه ای با سوژه زیست محیطی در كتابخانه زرند نو شهرستان زرند با حضور دانش آموزان عضو رویش گلبرگهای كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان این شهرستان و اعضای این كتابخانه در استان كرمان اجرا شد.
برنامه ۲۰۷ پاكسازان طبیعت فارس به مناسبت گرامیداشت ۱۵ مهر روز ملی روستا با هدف فرهنگسازی و پاكسازی، در منطقه گردشگری دشتك و با استقبال اهالی بومی این روستای توریستی اجرا شد. روستای دشتك یكی از روستاهای قدیمی ایران و استان فارس است كه با جاذبه های معماری و طبیعت زیبای خود و به واسطه شكل پلكانی اش ماسوله فارس نامیده می شود.
انجمن همیاران آب شهرستان اقلید در استان فارس در امتداد اهداف آموزشی خود، جلسه تعامل و همفكری را با مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان برگزار كرد. در این نشست پیشنهاداتی به محوریت مدیریت مصرف آب عنوان شد كه از طرف طرفین مورد موافقت قرار گرفت.
دوستداران محیط زیست، مناطق طبیعی پلدختر را پاكسازی كردند. به همت تشكل ها و دوستداران محیط زیست پلدختر و با همكاری اداره حفاظت محیط زیست مناطق طبیعی این شهرستان در استان لرستان پاكسازی شد.
اعضای انجمن یاوران تاریخ و میراث بادرود استان اصفهان با همكاری هیات كوهنوردی و حضور بیشتر از ۳۰ تن از دوستداران طبیعت این شهر، مسیر ۱۲ كیلومتری منطقه دینمار را بصورت رفت و برگشت كوهپیمائی و پاكسازی كردند.
گام سوم طرح «شهر سبز من» در مسجدسلیمان با مشاركت انجمن های محیط زیستی انجام گرفت. در این طرح كه با هدف ایجاد فضاهای تنفسگاهی شهری و توسعه پوشش درختی و فضای سبز شهری در محلات كمتر برخوردار انجام گرفت تپه های مشرف به شهرك علیمردان خان با استفاده از گونه های بومی نهالكاری شد. در این برنامه كه اعضای انجمن های دیده بان محیط زیست مسجدسلیمان، آوای طبیعت كارون و بانوان طبیعت دوست خوزستانی مشاركت داشتند، تاكید بر نگهداری و آبیاری نهال ها توسط اهالی منطقه و پیش بینی تامین كود مورد نیاز درختان همچون موارد در اجرای آن است.
كارگاه آموزشی به مناسبت روز جهانی حیوانات در شهر گوریه استان خوزستان اجرا شد. در این دوره آموزشی كه به همت شورای هماهنگی تشكل های محیط زیستی خوزستان و با حضور تنی چند از مسئولین شهر گوریه و تعدادی از انجمن های مردم نهاد این استان برگزار شد، علاوه بر ارائه مباحث و نكاتی در ارتباط با روز جهانی حیوانات و وضعیت زندگی حیوانات به منظور بهبود استانداردهای رفاهی زندگی آنان، درباب مسائل و چالش های محیط زیستی منطقه نیز به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

انجمن های محیط زیستی مسجدسلیمان به مناسبت روز بزرگداشت مولوی در محوطه فرهنگسرای جوان نهال كاشتند. آیین كاشت نهال در فرهنگسرای جوان مسجدسلیمان همزمان با بزرگداشت روز مولوی با مشاركت انجمن های دیده بان محیط زیست مسجدسلیمان، آوای طبیعت كارون، بانوان طبیعت دوست و همكاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در استان خوزستان اجرا شد.
انجمن همیاران آب شهرستان اقلید در ادامه برنامه های آموزشی خود، جلسه تعامل و همفكری را با كارشناس روابط عمومی و معاونت امور آبفا این شهرستان برگزار كرد. مدیریت مصرف آب محور اصلی پیشنهادات مطرح شده در این نشست بود كه از طرف طرفین مورد موافقت قرار گرفت.
مازندرانی ها در برنامه حفاظت از گوزن های قرمز حضور بهم رساندند. گروهی از دوست داران محیط زیست با حضور خود از نزدیك شاهد برنامه حفاظت از گوزن های قرمز (مارال) در هنگام گاوبانگی در منطقه هزار جریب مازندران بودند. این برنامه از تاریخ ۳ تا ۶ مهرماه در این منطقه اجرا شد.
طرح مدرسه سبز در مسجد سلیمان شروع شد. این طرح كه همراه با آموزش محیط زیست است، جهت توسعه فضای سبز مدارس و ایجاد شادی و نشاط در روحیه دانش آموزان توسط آموزشیار انجمن همیاران محیط زیست مسجدسلیمان در دبستان قرآنی شریعتی این شهرستان اجرا شد.


منبع:

1398/07/20
14:43:30
5.0 / ۵
4637
تگهای خبر: آب , پاكسازی , درخت , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است