كیفیت هوای تهران در شرایط سالم، افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت

كیفیت هوای تهران در شرایط سالم، افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت

به گزارش گل اركیده بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت اطلاع داد.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، بر اساس پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی بامداد امروز (۱۹ مهر) همراه با كاهش حجم ترافیك در روز تعطیل، برقراری شرایط مطلوب كیفیت هوا در اغلب مناطق شهر تهران پیشبینی می شود.

حاكمیت جو آرام و آسمان صاف در طول روز همراه با افزایش تردد خودرو ها در بعضی مناطق افزایش غلظت آلاینده ها را به دنبال دارد همینطور در اواخر وقت امروز با افزایش حجم ترافیك شاهد برقراری شرایط نامطلوب در پاره ای از مناطق پایتخت خواهیم بود.

با تداوم این وضعیت جوی تا فردا (۲۰ مهر) همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در اولین روز هفته افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات بامداد دور از انتظار نیست. هر چند با رشد ناپایداری روزانه و وزش باد در بعضی ساعات شرایط برای بهبود نسبی كیفیت هوا فراهم می شود.

به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی و رشد ابر در ساعات بعد ازظهر همراه با افزایش دما از غلظت آلاینده ها كم می شود ولی همزمان با ساعات اوج ترافیك شبانه و كاهش سرعت باد بر غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزوده می شود كه به تبع آن با كاهش موقتی كیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت روبه رو می شویم.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۷۵ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۶۶ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/07/19
23:15:48
5.0 / ۵
4210
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است