برقراری كیفیت هوای نامطلوب در تهران طی روزهای پایانی هفته

برقراری كیفیت هوای نامطلوب در تهران طی روزهای پایانی هفته

به گزارش گل اركیده بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، حاكمیت جو آرام و افزایش نسبی غلظت آلاینده ها، برقراری وضعیت نامطلوب كیفیت هوا در مناطق پرتردد تهران طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ مهر) را به دنبال دارد.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده ها طی بامداد امروز (۱۷ مهر) به علت ازدیاد تردد خودرو ها و برقراری جو نسبتاً آرام است.

به تدریج با رشد ناپایداری و افزایش سرعت باد از سمت غرب شهر تهران، شرایط برای پراكندگی آلاینده ها فراهم می شود اما در بعضی مناطق مستعد احتمال گسیل گرد و خاك دور از انتظار نیست.

با كاهش سرعت باد در بعد ازظهر امروز (۱۷ مهر) رشد ابر و افزایش دما پیشبینی می شود همینطور كاهش میزان ناپایداری و افزایش حجم ترافیك در بعضی ساعات امشب افزایش نسبی غلظت آلاینده ها و كاهش كیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

تداوم این وضعیت جوی تا بامداد فردا (۱۸ مهر) تجمع موقتی آلاینده ها در مناطق پرتردد و كاهش كیفیت هوا را به دنبال دارد همینطور با تداوم حاكمیت جو آرام طی فردا همراه با كاهش دما شرایط برای پراكندگی آلاینده ها محدود می شود و وضعیت نامطلوب كیفیت هوا در مناطق پرتردد ادامه دارد.

طی فردا شب هم افزایش حجم ترافیك در اغلب مناطق پایتخت افزایش غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد و پیشبینی می شود كه كیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۸۸ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان هم با میانگین ۷۴ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/07/17
22:14:08
5.0 / ۵
4346
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است