از شروع سال تحصیلی ۱۴ میلیون دانش آموز تا آخر ضرب الاجل كارتخوان برای پزشكان

از شروع سال تحصیلی ۱۴ میلیون دانش آموز تا آخر ضرب الاجل كارتخوان برای پزشكان

به گزارش گل اركیده لیست ۱۸ قلم مواد غذایی ممنوعه بوفه مدارس اعلام شد، هولوگرام دار شدن ˮمتادونˮ تا آخر مهر، آخر ضرب الاجل كارتخوان برای پزشكان؛ توبیخ یا تعامل، شناسایی اخلالگران شهرآورد از جانب پلیس و سال تحصیلی ۱۴.۶ میلیون دانش آموز در ۱۱۰ هزار مدرسه شروع شد همچون اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱ مهر) ۶۱ خبر، مصاحبه و گزارش روی خروجی خود منتشر نموده كه بخشی از مهمترین آنها در ادامه آمده است:

تاكید حناچی بر توسعه دوچرخه و اسكوتر در پایتخت/ مسیر دوچرخه باید امن باشد

پیروز حناچی - شهردار تهران - با تاكید بر ضرورت توسعه استفاده از دوچرخه و اسكوتر در شهر اظهار داشت: باید با همكاری پلیس راهور، مسیرهای دوچرخه را برای دوچرخه سواران امن نماییم.

وی بامداد امروز با حضور در ستاد مهر معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران به منظور رصد ترافیك اول مهر ماه با اشاره به اینكه با شروع سال تحصیلی بیشتر از ۳۰ درصد به ترافیك پایتخت اضافه می شود، اظهار داشت: معمولا در یك یا دو هفته ابتدایی مهر ماه وضعیت ترافیك فشرده است كه برای این مدت چاره هایی در حوزه توسعه حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس، مترو و تاكسی اتخاذ شده است.

شناورشدن ساعت كاری كارمندان تا ۱۵ مهر

انوشیروان محسنی بندپی - استاندار تهران - اعلام نمود كه تاخیر حضور كاركنان دستگاه های اجرایی تا ساعت ۹ بامداد تا ۱۵ مهر مجاز است.

ارایه ۹۰ خدمت در كارت ملی هوشمند در آینده

حسین زین الصالحین - مدیركل ثبت احوال استان تهران - با اشاره به ارائه خدمات به بیشتر از ۱۴ میلیون نفر در استان اظهار داشت: ثبت احوال مأموریت های فراوان و اهداف كلانی دارد و تنها به چاپ شناسنامه و كارت ملی هوشمند محدود نمی گردد.

هولوگرام دار شدن "متادون" تا آخر مهر / توقف توزیع در داروخانه ها

به دنبال انتقاد از طرح توزیع متادون در داروخانه ها، مدیركل امور داروی سازمان غذا و دارو از تعلیق موقت این طرح اطلاع داد و اظهار داشت: فعلا مراكز ترك اعتیاد فعالیت شان را در زمینه توزیع داروهای متادون همچنان ادامه می دهند.

دكتر غلام حسین مهرعلیان - مدیركل امور داروی سازمان غذا و دارو - در واكنش به برخی اظهارات در خصوص اینكه میزان تولید داروی متادون در كشور دو برابر مصرف مراكز درمان بوده است، اظهار داشت: اصلا اینطور نیست كه تولید متادون دو برابر نیاز مراكز درمانی باشد بلكه كاملا مبتنی بر نیاز بازار تولید می شود و كاملا بر مبنای برآوردهای گذشته و نیاز بازار است.

پایان ضرب الاجل "كارتخوان" برای پزشكان؛ توبیخ یا تعامل

ضرب الاجل سازمان امور مالیاتی برای نصب كارتخوان در مطب پزشكان، روز گذشته به پایان رسید و طبق اعلام قبلی مسئولان مربوطه، قاعدتا از امروز نداشتن كارتخوان در مطب پزشكان، مصداق فرار مالیاتی و تخلف است و جرم به حساب می آید. سوال این است كه با آخر مهلت تعیین شده، برخورد سازمان امور مالیاتی با تخلفات كارتخوانی پزشكان چگونه خواهد بود؟

نیاز سالانه بیمه سلامت به ۲۰ میلیون دفترچه / موانع حذف دفترچه بیمه های كاغذی

مهندس طاهر موهبتی - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت - با تاكید بر مزایای حذف اسناد كاغذی و برخط شدن رسیدگی به پرونده های الكترونیك اظهار داشت: باید با عنایت به زیرساخت های فنی و اجتماعی با همكاری نظام پزشكی و ثبت احوال به سمت حذف موانع رسیدگی الكترونیك به اسناد برویم.

دو راهی بر سر نگهداری خرده فروشان مواد مخدر؛ زندان یا اردوگاه؟

درحالی كه ماده ۴۲ قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر به قوه قضائیه اجازه داده تا بخشی از محكومان مواد مخدر را به جای زندان در اردوگاه های خاص ( با شرایط سخت و عادی) نگهداری كند، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اخیرا خواهان تغییر محل نگهداری خرده فروشان از زندان به اردوگاه ها شده است این درحالیست كه برخی كارشناسان و صاحبنظران حوزه درمان اعتیاد، ضمن تاكید بر فراهم آوردن تجهیزات درمانی اردوگاه ها، اجرای این پیشنهاد را اقدامی مثبت می دانند و برخی دیگر به مجازات هایی مانند جرائم نقدی و جایگزین برای بازدارندگی خرده فروشان تاكید دارند.

۱۵ درصد كودكان تهرانی به مهدكودك می روند/تخصیص اعتبار برای تهیه غذای گرم مهدهای حاشیه ای

داریوش بیات نژاد - مدیركل بهزیستی استان تهران - با اشاره به اینكه هم اكنون ۸۴۶ مهد كودك، ۲۷ روستامهد و ۹ مهد حاشیه ای در استان تهران مشغول فعالیت هستند، اظهار داشت: با وجود تلاش های صورت گرفته كمتر از ۱۵ درصد از كودكان استان تهران از فرصت حضور در مهدهای كودك بهره مندند.

سال تحصیلی ۱۴.۶ میلیون دانش آموز در ۱۱۰ هزار مدرسه آغاز شد

آخرین آمارهای ثبت نامی حاكی از شروع سال تحصیلی با ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش آموز و پیش دبستانی است كه افزایش حدود ۵۰۰ هزار نفری را نسبت به سال قبل نشان داده است. از مجموع این آمار، هشت میلیون و ۱۹۶ هزار دانش آموزدوره ابتدایی هستند.

فهرست ۱۸ قلم مواد غذایی ممنوعه بوفه مدارس اعلام شد

سیدهادی دلبری - معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی - لیست ۱۸ قلم مواد غذایی غیرمجاز و هفت گروه مواد غذایی قابل عرضه در پایگاه های تغذیه سالم را اعلام نمود و اظهار داشت: امسال نخستین سالی بود كه دستورالعمل بهداشتی بوفه مدارس را ۲۵ شهریور ماه با امضای معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش به كلیه مدارس ابلاغ كردیم.

خانواده ها سنجش سلامت نوآموزان را كامل كنند/ اجبار عرضه گواهی سنجش

مجید قدمی - رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی - ضمن اعلام آخرین آمار سنجش سلامت نوآموزان اظهار داشت: اطلاع رسانی های لازم را انجام داده ایم و كسانی كه ثبت نام موقت كرده اند حتما باید برای تكمیل ارزیابی سنجش سلامت رجوع كنند. برگه سنجش سلامت از مدارك الزامی برای ثبت نام در مدارس به حساب می آید.

وی آخرین آمار سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان را اعلام نمود و اظهار داشت: طبق آخرین آمارها نوبت گیری سنجش سلامت بدو ورود سال ۹۸ برای یك میلیون و ۴۳ هزار و ۱۱۳ نوآموز انجام شده كه با احتساب آمار پیش دبستانی ها به ۳۶۶ هزار و ۳۱۶ نفر می رسد و در مجموع یك میلیون و ۴۰۹ هزار و ۴۲۹ نفر مورد سنجش قرار گرفته اند.

هدر رفت سالانه ۲۹۳ میلیارد متر مكعب بارش در كشور

خسرو شهبازی - معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها - اظهار داشت: بر مبنای آمار وزارت نیرو ۴۱۳ میلیارد متر مكعب بارش سالانه در كشور داریم كه از این مقدار ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیارد متر مكعب بهره برداری می شود و بقیه بارش به صورت تبخیر یا هرزآب هدر می رود.

وی با اشاره به اینكه مبحث تغییر اقلیم بر كشور ما و سایر كشورها اثرگذار است، اظهار نمود: تغییر اقلیم به دو دلیل فعالیت های انسانی و تغییرات محیطی رخ می دهد.

۱۲ میلیون نفر از جمعیت كشور امسال تحت تاثیر سیل بودند

ابوالقاسم حسین پور - مدیر كل دفتر كنترل سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل ها - با اشاره به این كه سیل روزهای ابتدایی سال جدید ۱۲ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داد، اظهار نمود: عملیات آبخیزداری و آبخوان داری می تواند تهدید سیل را به فرصتی برای مقابله با كم آبی و خشكسالی تبدیل كنند.

وی با اشاره به اینكه كشور سال جدید را با سیل آغاز كرد و بخش های وسیعی از شمال، غرب و جنوب شرق كشور گرفتار سیل شده بودند، اظهار نمود: برپایه بررسی های صورت گرفته در آستانه سال جدید در كشور ۱۲ میلیون نفر تحت تاثیر پدیده سیلاب قرار گرفتند.

استفاده از هلی شات برای رصد ترافیك پایتخت

سردار حسین رحیمی - رئیس پلیس پایتخت - از فراهم شدن امكان رصد ترافیك پایتخت به وسیله هلی شات اطلاع داد.

وی در حاشیه حضور در مركز هوشمند كنترل ترافیك پلیس راهور اظهار نمود: از چند روز قبل تمهیدات پلیس برای شروع سال تحصیلی جدید در دستور كار قرار گرفته است و خوشبختانه با هماهنگی های انجام شده امروز تمامی یگان های پلیس همچون راهور، پلیس پیشگیری و... در آماده باش كامل هستند.

شناسایی اخلالگران شهرآورد از جانب پلیس

سردار حسین رحیمی - رئیس پلیس پایتخت - از شناسایی چند تماشاگرنما اطلاع داد كه در شهرآورد روز گذشته اختلال بوجود آورده بودند.

وی در حاشیه مراسم نواختن زنگ شروع سال تحصیلی در دبستان دخترانه ای در منطقه ۶ تهران با حضور در جمع خبرنگاران درباره برگزاری نودمین شهرآورد پایتخت، اظهاركرد: خوشبختانه باوجود برنامه ریزی های دشمنان و تبلیغات منفی كه انجام شده بود، این دیدار در امنیت كامل برگزار گردید و شهروندان و تماشاگران هم همكاری بسیار خوبی با پلیس داشتند.

پلیس همچنان به دنبال "زهرا كوچولو" / آخرین فرضیه ها در مورد كودك مفقود شده

سردار علیرضا لطفی - رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ - آخرین وضعیت كودك مفقود شده در قلعه نو را شرح داد.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره آخرین وضعیت زهرا كودك ۲۱ ماهه مفقود شده در محله قلعه نو شهرری، اظهار داشت: روز دوشنبه هفته گذشته بود كه والدین این دختر بچه در تماس با مركز فوریت های پلیس ۱۱۰ مفقود شدن فرزندشان را اطلاع دادند. بلافاصله تیمی ویژه در پایگاه نهم پلیس آگاهی رسیدگی به این پرونده را در دستور كار خود قرار داد.

به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

فهرست ۱۸ قلم مواد غذایی ممنوعه بوفه مدارس اعلام شد

هولوگرام دار شدن "متادون" تا آخر مهر / توقف توزیع در داروخانه ها

پایان ضرب الاجل "كارتخوان" برای پزشكان؛ توبیخ یا تعامل

شناسایی اخلالگران شهرآورد از جانب پلیس

پلیس همچنان به دنبال "زهرا كوچولو" / آخرین فرضیه ها در مورد كودك مفقود شده
1398/07/02
13:58:48
5.0 / ۵
4261
تگهای خبر: آب , اقلیم , بهداشت , تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است