كیفیت مطلوب هوای پایتخت در ایام پایانی هفته

كیفیت مطلوب هوای پایتخت در ایام پایانی هفته

به گزارش گل اركیده بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران كیفیت هوای پایتخت هوای در شرایط سالم قرار دارد ولی در طول روز طی برخی ساعات غلظت برخی آلاینده ها به صورت موقت افزایش می یابد.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا بر اساس پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای شهر تهران، با كاهش میزان ناپایداری جوی در اولین ساعات امروز (۲۰ شهریور) به همراه ازدیاد تردد وسایل نقلیه در بعضی ساعات غلظت آلاینده ها به صورت موقت افزایش نسبی می یابد ولی با عنایت به كاهش حجم ترافیك نسبت به دیگر روزهای كاری، وضعیت كیفیت هوای پایتخت در شرایط مطلوب قرار خواهد داشت.

در طول روز هم با برقراری آسمانی صاف، افزایش جزیی دما و در دسترس بودن سایر عوامل لازم، شرایط برای شكل گیری آلاینده ازن مهیا و بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ بر غلظت این آلاینده افزوده می شود كه نسبت به روز گذشته با اندكی افزایش همراه می باشد.

هرچند رشد ناپایداری روزانه و وزش باد در بعضی ساعات امروز (۲۰ شهریور) در بهبود وضعیت كیفیت هوا موثر است اما به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی طی شب و افزایش حجم ترافیك در بعضی ساعات افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق مشاهده می شود كه افت موقتی كیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

با تداوم وضعیت جوی نسبتا آرام تا فردا (۲۱ شهریور) شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات بامداد فراهم می شود همینطور به تدریج در طول روز بر میزان ناپایداری جوی افزوده و برای بعضی ساعات وزش باد پیشبینی می شود كه در بعضی مناطق مستعد افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

از این رو پیشبینی می شود كه وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی فردا (۲۱ شهریور) در شرایط سالم قرار داشته و در بعضی ساعات افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق و ازن كاهش موقتی كیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت را به همراه داشته باشد.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۵۰ در شرایط پاك قرار داشت و كیفیت هوای الان هم با میانگین ۶۰ در شرایط سالم می باشد.
1398/06/20
22:54:04
5.0 / ۵
4083
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است