تجمع موقتی آلاینده ها در هوای تهران

تجمع موقتی آلاینده ها در هوای تهران

به گزارش گل اركیده بر مبنای پیشبینی های شركت كنترل كیفیت هوای تهران احتمال افزایش غلظت آلاینده ها، طی امروز (۱۷ شهریور) وجود دارد اما فردا (۱۸ شهریور) با عنایت به كاهش تردد خودرو ها غلظت آلاینده ازن نسبت به امروز كمتر خواهد بود.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، پیش بینی ها حاكی از كاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه امروز (۱۷ شهریور) است كه همراه با افزایش حجم ترافیك در این بازه زمانی، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها فراهم خواهد شد.

به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز و افزایش سرعت وزش باد، وقوع گرد و خاك محلی و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق انتظار می رود. هرچند این شرایط پابرجا نیست و با كاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت فردا (۱۸ شهربور) به همراه ازدیاد تردد خودرو ها در این ساعات، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها دور از انتظار نخواهد بود كه در بعضی مناطق پرتردد كاهش كیفیت هوا را به همراه خواهد داشت.

به تدریج با تداوم وضعیت جوی نسبتا آرام تا اولین ساعات روز دوشنبه (۱۹ شهریور) از سرعت وزش باد كم می شود و شرایط را برای تجمع آلاینده ها فراهم خواهد نمود البته با عنایت به كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل این روند موقتی خواهد بود همینطور به تدریج با رشد ناپایداری روزانه برای برخی ساعات هجدهمین روز از شهریور ۹۸ وزش باد انتظار می رود كه در بعضی اوقات سبب افزایش موقتی غلظت ذرات معلق می شود.

كاهش نسبی دما در روز دوشنبه شرایط را برای شكل گیری آلاینده ازن محدود می كند و انتظار می رود كاهش نسبی در غلظت این آلاینده نسبت به روز یكشنبه مشاهده شود. از این رو انتظار می رود در بعضی ساعات روز دوشنبه بر غلظت بعضی آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزوده شود كه به صورت موقت سبب برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا بخصوص برای گروه های حساس در بعضی مناطق پایتخت خواهد شد.

به گزارش شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۳ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۸۰ و هوا در شرایط سالم می باشد.
1398/06/17
17:30:47
5.0 / ۵
4486
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است