عقب نشینی دولت ترامپ از اجرای قانون حفاظت از گونه های در معرض خطر

عقب نشینی دولت ترامپ از اجرای قانون حفاظت از گونه های در معرض خطر

گل اركیده: دولت آمریكا از اعمال تغییراتی در قانون حفاظت از گونه های جانوری در معرض خطر انقراض آگاهی داد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا از قوانینی كه تضمین كننده حفاظت از حیوانات در معرض خطر انقراض است عقب نشینی كرده است.
دولت آمریكا تغییرات گسترده ای در قانون محیط زیستی این كشور عرضه كرده كه به اعتقاد منتقدین این اقدامات باعث خواهد شد تعداد بیشتری از گونه های جانوری و گیاهی منقرض شوند.
«دیوید برنهارت» وزیر كشور آمریكا با اشاره به بعضی از این تغییرات اظهار داشت: حفاظت فراگیر از حیواناتی كه اخیرا در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند، آخر پیدا می كند.
مقام های دولتی می گویند آئین نامه تازه تنها مقررات پیرامونی قانون را می كاهد اما حامیان محیط زیست می گویند این آئین نامه عملا قانون فعلی را نابود خواهد نمود.
این آئین نامه پشتیبانی از گونه های در حال انقراض را از حالت تضمین شده خارج می كند و "عوامل اقتصادی" را در تعیین اجرای آن دخیل می كند.
همینطور طبق تغییرات اعمالی دولت ترامپ حذف كردن گونه های جانوری و گیاهی از لیست گونه های در معرض خطر انقراض آسان تر صورت خواهد گرفت. علاوه بر این، شرایطی برای مقامات فراهم می شود تا تاثیرات ناشی از تغییرات اقلیمی را هنگام تعیین مناطقی بعنوان زیستگاه های حیاتی برای گونه های در معرض خطر نادیده بگیرند.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، دولت ترامپ اعتقاد دارد با اعمال این تغییرات اجرایی شدن مقررات و قوانین در كنار حفاظت از حیات وحش اثربخش تر و راحت تر خواهد شد.
منبع:

1398/05/22
13:33:52
5.0 / ۵
4113
تگهای خبر: اقلیم , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است