افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای تهران

افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای تهران

به گزارش گل اركیده بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران امروز (۲۰ مردادماه) با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل لازم، شرایط برای انجام واكنش های فتوشیمیایی مهیا می شود و بین ساعات ۱۴ الی ۱۸ افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد كه نسبت به روز پیشین از میزان بالاتری برخوردار خواهد بود.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا نتایج حاصل از پیشبینی شرایط هواشناسی و كیفیت هوا برای شهر تهران حاكی از كاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه امروز( ۲۰ مرداد ماه) ژاست كه همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در سطح شهر، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها را فراهم می آورد.

بر این اساس با عنایت به افزایش موقتی غلظت بعضی آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و آلاینده ازن در بعضی اوقات امروز (۲۰ مردادماه) احتمال برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا بخصوص برای گروه های حساس در بعضی مناطق شهر تهران دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس گزارش شركت كنترل كیفیت هوای تهران، به تدریج با تغییر شرایط جوی در عصرگاه امروز (۲۰ مردادماه) برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناكی و وزش باد خواهد بود كه در بهبود نسبی وضعیت كیفیت هوا اثرگذار خواهد بود. هرچند افزایش حجم ترافیك در شبانگاه یكشنبه سبب كاهش موقتی كیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پایتخت می شود.

رفته رفته همراه با كاهش میزان ناپایداری جوی تا صبحگاه روز دوشنبه (۲۱ مردادماه) افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات صبحگاه دور از انتظار نخواهد بود كه با عنایت به كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل این شرایط موقتی خواهد بود. ازاین رو انتظار می رود در كنار كاهش حجم ترافیك در روز دوشنبه، افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در طول روز، كاهش محسوس دما و افزایش ابر طی برخی ساعات شرایط برای شكل گیری آلاینده ازن را محدود شود و وضعیت كیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری نسبت به امروز قرار گیرد.

میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۰ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۸۰ و هوا در شرایط سالم می باشد.
1398/05/21
15:57:01
5.0 / ۵
4375
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است