مهران احمدی با اشاره به موضوع محیط بانان:

صحبت هایم در پایتخت خیلی ها را به گریه انداخت

صحبت هایم در پایتخت خیلی ها را به گریه انداخت

به گزارش گل اركیده مهران احمدی ـ بازیگر نقش «بهبود» در سریال «پایتخت» ـ مباحث فرهنگی را بسیار موثر عنوان نمود و اظهار داشت: ما درمان را تجویز می كنیم؛ در حالیكه می توانیم پیشگیری نماییم. اگر به بحث سینما و فرهنگ اهمیت بدهیم می توان انتظار داشت مردم توجه بیشتری به این موضوعات داشته باشند و هر خانه به یك پایگاه هلال احمر تبدیل گردد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، مراسم تقدیر از ورزشكاران و هنرمندان شركت كننده در كمپین ستاره ها كه به همت وب سایت ورزش سه، با هدف كمك به سیل زدگان فعالیت می كند، با حضور رئیس جمعیت هلال احمر، معاون وزیر ورزش و جوانان، بنیان گذار «ورزش سه» و تنی چند از چهره های ورزشی و هنری انجام شد.
مهران احمدی كه این روزها خبر بازگشت او به مجموعه «پایتخت» اعلام شده است، یكی از هنرمندان حاضر در مراسم بود كه درباره این كمپین اظهار داشت: امسال من وسط سیل شیراز بودم و كاملا آن روز این اتفاق مهیب را كه در عرض ۴۵ دقیقه رخ داد تجربه كردم. شب هم از نزدیك شاهد وضعیت سیل زده ها و خدمات هلال احمر بودم. موجب افتخار من است كه اینجا از فعالیت های هلال احمر بگویم و آنها حتی روانشناسانی داشتند كه با كسانی كه به خاطر از دست دادن خانواده شان از نظر روحی لطمه دیده بودند صحبت می كردند. هر آنچه مورد نیاز بود توسط بچه های هلال احمر انجام می شد و من هم تا جایی كه توانستم كمك كردم.
بحث محیط بانی و پلنگ مازندران از «پایتخت» شروع شد
احمدی با اشاره به اینكه به نظر من هر خانه می تواند یك پایگاه هلال احمر باشد، اشاره كرد: بحث محیط بانی و پلنگ مازندران از «پایتخت» آغاز شد. تا پیش از آن چه كسی درباره محیط بانی حرف می زد؟ یا اصلا بحث پلنگ مازندران مطرح می شد؟ من یك سخنرانی در سریال انجام دادم و خیلی ها به خاطر محیط بانانی كه مظلوم واقع می شوند گریه كردند؛ چونكه آنها با مرارت بسیاری دارند كار می كنند.
بازیگر نقش «بهبود» مباحث فرهنگی را بسیار موثر عنوان نمود و اظهار داشت: ما درمان را تجویز می نماییم در صورتیكه می توانیم پیشگیری نماییم. اگر به بحث سینما و فرهنگ اهمیت بگذاریم می توان انتظار داشت مردم توجه بیشتری به این موضوعات داشته باشند و هر خانه به یك پایگاه هلال احمر تبدیل گردد. اما متاسفانه می بینیم كه همچنان در جنگل ها آشغال ریخته می شود، بد رانندگی می نماییم، غذا زیاد می خوریم، برق زیاد مصرف می نماییم و...؛ اما می شود با بحث های فرهنگی به مردم آگاهی داد. ای كاش زلزله را هم جدی بگیریم.


نرگس آبیار ـ كارگردان ـ كه در مراسم حضور داشت نیز از كمپین ستاره ها تشكر كرد و اظهار داشت: ما خاطرات بدی از حوادث طبیعی داریم اما حالا باید هنرمندان در كنار ورزشكاران برای بهبود این شرایط قرار بگیرند و در مواقع ضروری به یكدیگر كمك نماییم. ما باید دستهایمان را به دست هم بدهیم و در آینده منجسم تر عمل نماییم.
اهدای لباس قهرمانی المپیك توسط كیمیا علیزاده به هلال احمر
كیمیا علیزاده ملی پوش تكواندوی كشورمان نیز كه همراه همسرش در مراسم حاضر شده بود، با اهدای لباسی كه با آن مدال المپیك جهانی را كسب كرده بود به جمعیت هلال احمر، اذعان كرد كه از لحظات اولیه شروع كمپین كمك به سیل زدگان توسط وب سایت «ورزش سه» به این حركت پیوسته و از دوستان و نزدیكان ورزشی اش نیز خواسته به این اقدام بشردوستانه بپیوندند. بعد از اهدای پیراهن قهرمانی جهان، رئیس جمعیت هلال احمر نیز با اهدای لوح یادبودی از این زوج ورزشكار تقدیر به عمل آورد.


پرونده سیل ۹۸ هنوز بسته نشده است!
علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر نیز با اشاره به اینكه این مراسم به معنای بسته شدن پرونده سیل نوروز ۹۸ نیست، اشاره كرد: از شما بعنوان چهره های محبوب و دوست داشتنی مردم در رشته های مختلف ورزشی و هنرمندان تشكر می كنم و ما می خواهیم از ایده های شما نیز استفاده نمائیم تا در آینده موفق تر عمل نماییم.
وی در این زمینه كه چرا در حوادث سراغ مردم می رویم، توضیح داد: برخی حوادث طوری است كه حتی دولت های قوی و پولدار نمی توانند به تنهایی آنرا مدیریت كنند و علاوه بر مردم آن كشور، مردمان دیگر كشورها نیز به یاری حادثه دیدگان می آیند. كشور ما هم در این حوزه زبانزد خاص و عام است و ترویج و گسترش روحیه نیكوكاری و رفاقت بین همه مردم ما با همه سلیقه ها و نژادها وجود دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر اشاره كرد: سیل امسال بسیار ویرانگر بود اما با ترویج روحیه صلح و دوستی به «سیل مهربانی» تبدیل شد كه هنوز جاری و ساری است.
پیوندی همین طور درباره میزان كمك ها اظهار داشت: ۱۵۰ میلیارد تومان در حساب های ما است و سودی كه به پولها تعلق می گیرد نیز ضمیمه كمك ها و برای ترمیم و بازسازی و كمك به راه اندازی منازلی كه گرفتار تخریب شده اند هزینه می شود.
وی اظهار داشت: از شما قهرمانان و پهلوانان و الگوهای دوست داشتنی و محبوب مردم كه وارد این فضا شدید تشكر و تقدیر می كنم. ترویج خوی پهلوانی، ترویج رفاقت و همدلی، جزو ارزش هایی است كه باید به آن دامن بزنیم. این صحنه های باارزش باید در تاریخ نیكوكاری و بشردوستی مردم ایران ثبت بشود.
حضور ورزشكاران در كمپین ستاره ها بی نظیر بوده است
مهدی شاملو، بنیانگذار وب سایت «ورزش سه» كه راه اندازی این كمپین را برعهده داشته نیز در سخنانی با اشاره به اینكه در بحران های قبلی نیز همواره جامعه ورزشی نقش مهمی داشته است، اشاره كرد: همانطور كه با وجود به دنیا آمدن بچه ها در خانه در گذشته، حالا این اتفاق در بیمارستانها رخ می دهد، درباره كمك هم اینگونه است و گرچه هركس به تنهایی می تواند به یك سوژه كمك نماید اما اگر این امر تجمیع شده و توسط سازمانهایی اتفاق بیفتد می تواند با سینرژی و هم افزایی بیشتری به كمك جامعه مدنی بیاید.
وی اشاره كرد: ما كمپین ستاره ها را با هدف بهره گیری از ظرفیت فعالان حوزه ورزشی، بازیكنان و پیشكسوتان آغاز كردیم و پویش ورزشی را به جریان انداختیم كه تاكنون بیشتر از ۱۰۰ ویدئو ورزشی انتشار یافته و البته هنرمندان نیز به ما پیوسته اند.
بنیانگذار ورزش سه تصریح كرد: ستادی در مجموعه «ورزش سه» افتتاح شد كه تا امروز مشغول به كار و متشكل از همكاران ما است كه به صورت ثابت این پویش را پیگیری می كنند. امیدوارم دوستان هلال احمر نیز این مصوبات را پیگیری كنند. خوشبختانه این پویش را تا اینجا جلو برده ایم و امیدوارم در بحران های بعدی بعنوان پایلوت از ظرفیت سلبریتی ها استفاده نمائیم.
محمد عزیزی، علیرضا سهرابیان، كیمیا علیزاده، حامد معدنچی، مهران احمدی، نرگس آبیار، الناز كمپانی، عادل مجللی، محمد نصرتی، محسن بنگر، حمید درخشان، شهربانو منصوریان، سهیلا منصوریان، الهه منصوریان، الهام فرهمند، آرش برهانی، حمید استیلی، علی فتح الله زاده، فرزان عاشورزاده، محمدحسین میثاقی، بهداد سلیمی، حمیدرضا گرشاسبی، حسن روشن، ایرج عرب، حسین شمس، وحید شمسایی، مهدی امیرآبادی، فروغ عباسی، مهدی محمد نبی، سیدعبدالحمید احمدی، بهروز منتقمی، زهرا ناطقی همچون میهمانان حاضر در مراسم بودند.1398/05/07
21:25:22
5.0 / ۵
4360
تگهای خبر: آب , تجربه , جنگل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است