گرفتار شدن نیروهای منابع طبیعی در ارتفاعات باشت، نیاز شدید به بالگرد برای مهار آتش

گرفتار شدن نیروهای منابع طبیعی در ارتفاعات باشت، نیاز شدید به بالگرد برای مهار آتش

به گزارش گل اركیده مدیركل منابع طبیعی كهگیلویه و بویراحمد از نیاز شدید به اعزام بالگرد و نیرو برای مهار آتش سوزی در ارتفاعات شهرستان باشت اطلاع داد.


غلامحسین حكمتیان اصل در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: این آتش سوزی از روز گذشته شروع شده اما با وجود تلاش های انجام شده، آتش سوزی به شكل كامل مهار نشده است.
وی با اشاره به توپوگرافی كوهستانی و صعب العبور بودن منطقه آتش سوزی بیان كرد: تابحال دو اكیپ نیروهای منابع طبیعی در كنار تعدادی نیروی مردمی و نیروهای بخشداری و فرمانداری باشت به منطقه هدف اعزام شدند، اظهار نمود: نیاز شدید به كمك مردم و بالگرد برای مهار آتش سوزی داریم.
مدیركل منابع طبیعی كهگیلویه و بویراحمد تصریح كرد: این آتش سوزی در منطقه تحت مدیریت محیط زیست است اما تنها منابع طبیعی و بخشدار و فرماندار در منطقه حضور دارند و انتظار داریم سایر دستگاهها به كمك ما بیایند.
حكمتیان اصل خاطرنشان كرد: انتظار داریم نیروهای مردمی بیشتر به كمك ما بیایند و همكاری كنند.
وی افزود: میزان خسارات وارده هنوز معلوم نیست و علت آتش سوزی در حال بررسی است.
مدیركل منابع طبیعی كهگیلویه و بویراحمد تصریح كرد: نیروهای منابع طبیعی در ارتفاعات هستند و احتیاج به آب و غذا دارند كه دسترسی به به صورت عادی امكانپذیر نیست.
پیش از این فرماندار شهرستان باشت اظهار داشته بود: آتش سوزی در مناطق شادگان، شاه بهرام و كوه سرك در حال گسترش است و برای مهار درخواست بالگرد كردیم.
"سید مسعود حسینی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: آتش سوزی در مراتع و جنگلهای ارتفاعات شادگان و شاه بهرام باشت از ساعت 15جمعه، 28 تیرماه شروع شده و هنوز ادامه دارد. این آتش سوزی در ساعت 5 صبح امروز با تلاش بسیار مهار گشت اما بر اثر وزش باد شدید و پوشش كیاهی بسیار در ارتفاعات باردیگر در ساعت 6 صبح شروع شده است.
فرماندار شهرستان باشت خاطرنشان كرد: این آتش سوزی در حال گسترش است و برای مهار آن و انتقال افراد به ارتفاعات صعب العبور درخواست بالگرد كردیم.1398/04/29
18:37:16
5.0 / ۵
4210
تگهای خبر: آب , جنگل , دستگاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است