در گزیده اخبار اجتماعی گل اركیده بخوانید:

آزمون های ممنوعه مقطع ابتدایی، پیگیری پزشكی از طریق دور برای بیمارستان ها

آزمون های ممنوعه مقطع ابتدایی، پیگیری پزشكی از طریق دور برای بیمارستان ها

به گزارش گل اركیده پایش آسفالت های جدید پایتخت، آوانس وزارت بهداشت به متخصصانی كه به مناطق محروم می روند، آزمون های «چرتكه» و «كانگورو» در مدارس ممنوع می باشد، ظرفیت زیستی تهران پاسخگوی صنعت و جمعیت بیشتر نیست، توزیع ۱۰ هزار بسته كالاهای اساسی در بین سیل زدگان كشور از امروز و... تیتر بعضی از مهمترین اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا هستند.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، تحریریه اخبار اجتماعی ایسنا امروز (۲۲ تیرماه) بیشتر از ۵۵ خبر روی خروجی خود منتشر نموده است كه گزیده ای از مهمترین این اخبار به همراه تیتر و لینك در زیر می آید:
پایش آسفالت های جدید پایتخت
رئیس كمیته عمران شورای شهر تهران از پایش آسفالت های پایتخت اطلاع داد.
افشین حبیب زاده در گفتگو با ایسنا، در مورد لكه گیری آسفالت های معابر شهر تهران با بیان این كه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران لكه گیری و آسفالت معابر را شروع كرده است، اظهار داشت: یكی از اتفاقات خوبی كه برای نخستین بار در تهران رخ می دهد این است كه آسفالت جدیدی كه برای معابر استفاده می شود از این به بعد توسط روش های مكان یابی دقیق پایش می شود.
نصب ۱۰۹ دوربین پلاك خوان در محدوده طرح ترافیك جدید / دریافت جریمه فرسودگی خودرو صحت ندارد
مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیكی شهرداری تهران به برخی ابهامات مطرح شده در طرح «كنترل آلودگی هوا» پاسخ داد.
به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، عمار سعیدیان فر در پاسخ به برخی مطالب عنوان شده در خصوص اینكه از لحاظ زیرساخت، مجموعه شهرداری تهران آماده اجرای طرح كنترل آلودگی هوا نیست، اظهار داشت: همكاران بنده در معاونت حمل و نقل و ترافیك در جهت توسعه سیستم هوشمند، ۵۰۰ متر كابل فیبر نوری، ۱۵۰۰ متر كابل شبكه و همینطور ۴۰۰۰ متر كابل برق جهت راه اندازی دوربین ها در معابر كنترل آلودگی هوا اضافه كرده اند.

آوانس وزارت بهداشت به متخصصانی كه به مناطق محروم می روند
كمبود پزشك متخصص؛ یكی از دغدغه های همیشگی نظام بهداشت و درمان كشور بوده؛ دغدغه ای كه می تواند چالش های زیادی را بخصوص در مناطق محروم و كم برخوردار برای "سلامت" و "درمان" مردم ایجاد كند. حال باید پرسید چند پزشك متخصص در كشور وجود دارد و برنامه وزارت بهداشت برای توزیع عادلانه آنها و افزایش تدریجی تعداد متخصصان پزشكی چیست؟.
دكتر بهزاد كلانتری- مدیركل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت در گفتگو با ایسنا، درباره نحوه توزیع پزشكان متخصص در كشور، اظهار داشت: توزیع متخصص در كشور بر مبنای آئین نامه ای انجام می شود كه از جانب وزیر بهداشت ابلاغ گردیده، در هر دو تا سه سال هم با عنایت به شرایط كشور مورد بازبینی قرار گرفته و اصلاحاتی بر رویش انجام می شود كه به نفع مردم و پزشكان باشد. آخرین اصلاحی كه بر روی این آئین نامه انجام شد، مربوط به سال قبل است كه تیمی از معاونت درمان نظرات كارشناسی شان را عرضه دادند. سپس آقای دكتر هاشمی- وزیر وقت بهداشت هم تیم پنج نفره ای را برای اعلام نظر بر روی این آئین نامه تشكیل داد كه نهایتاً آئین نامه ای كه ملاك توزیع نیروی انسانی سال قبل و امسال است، ابلاغ گردید.

چگونگی شناسایی و غربالگری كودكان اوتیسم / لزوم تشخیص بهنگام بیماری
اوتیسم یا درخودماندگی نوعی اختلال رشدی است و تاكید متخصصان آن است كه تشخیص هرچه سریع تر این اختلال می تواند منجر به بروز مهارت های لازم برای رسیدن به حداكثر توانایی كودك شود.
سعیده صالح غفاری_ مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران در گفتگو با ایسنا، با تاكید بر ضرورت تشخیص هرچه سریع تر بیماری اوتیسم، اظهار داشت: اختلال افراد طیف اوتیسم هرچه سریعتر تشخیص داده شود، آموزش پذیری آنها راحت تر خواهد بود و از یك سطح توانایی مؤثری در جامعه برخورد خواهند شد. آنها می توانند حداقل مهارت های فردی خویش را كسب كنند و به مدرسه بروند، اما اگر تشخیص زودهنگام اتفاق نیفتد متأسفانه این بچه ها پس از شش سالگی نسبت به آموزش پذیری برای تغییر و اصلاح رفتار و برنامه های توانبخشی مانند كاردرمانی ذهنی و جسمی، مقاوم می شوند.

دریافت مستمری ۱۷۸ هزار خانوار با مستمری تك نفره، طبق تعداد نفرات خانوار
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام نمود كه در سایه جوانگرایی درعرصه مدیریت و با پیگیری ویژه از دولت و مجلس و عنایت خاص آنها امسال نه تنها ۲۰۰ هزار خانوار از فهرست مستمری بگیران سازمان بهزیستی حذف نشد، بلكه ۱۷۸ هزار خانواری كه مستمریشان تك نفره بود، مستمری خویش را از این پس برپایه تعداد نفرات خانوارشان می گیرند.
به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در رشته توییتی نوشت: با عنایت به اجرای برنامه نهضت جوانگرایینخبگان درعرصه مدیریت عالی كشور، از این پس مستمرا نتایج و ثمرات پرارزش مدیریت جوانان منصوب درپست های مدیریت عالی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به استحضار ملت بزرگوار كشور خواهد رسید.

احتمال افزایش مستمری مددجویان / پرداخت «ودیعه مسكن» توسط بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی كشور از پرداخت ودیعه مسكن به مددجویان بهزیستی برای نخستین بار اطلاع داد.
به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا با اشاره به اینكه پرداخت ودیعه مسكن برای نخستین بار در سال ۹۸ به شكل محدود اجرا می شود، اظهار نمود: برای این بخش ۱۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده كه تا سقف ۵ میلیون تومان برای ۲۵۰۰ نفر پرداخت می شود.

آزمون های «چرتكه» و «كانگورو» در مدارس ممنوع است
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از ممنوع شدن برگزاری كلیه آزمون هایی چون چرتكه، كانگورو و غیره كه فقط بر تقویت قوای ذهنی دانش آموزان تمركز كرده و تربیت در آن مغفول است، اطلاع داد.
رضوان حكیم زاده با اشاره به اینكه اگر همراهی خانواده را بعنوان یكی از ذینفعان اصلی تعلیم و تربیت داشته باشیم، برنامه هایی كه در دوره ابتدایی در دست اجرا داریم بهتر پیش می رود اظهار داشت: اخیراً نامه ای را با رئیس مركز ملی سمپاد تهیه كردیم كه به مدارس ابلاغ می نماییم و بر مبنای آن كلیه آزمون هایی چون چرتكه و كانگورو و غیره كه فقط روی تقویت قوای ذهنی تمركز كرده و تربیت در آن مغفول است را غیرقانونی و ممنوع اعلام می نماییم. اگر خانواده هایی تا كنون آگاهی نداشتند حتما باید این مسیر تغییر كند. اگر مدرسه ای این آزمون ها را اجرا نماید كار غیرقانونی انجام می دهد.

پاسخ معاون آموزش و پرورش به شائبه هایی درباره مافیای تالیف كتب درسی
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره مافیای دفتر تالیف كتب درسی اظهار داشت: اگر بتوانیم دو مقوله طراحی و برنامه ریزی درسی ۱۱ حوزه یادگیری و تعیین استانداردها را از بخش تالیف كتب درسی جدا و تفكیك نماییم این اتهامات برطرف می شود و به جایی برسیم كه هر كارشناس و مولف بتواند كتب درسی تالیف كند.

مجلس هم به "فرسوده ها" ورود كرد؛ آیا مصوبات اجرایی می شود؟
به دنبال تعیین تكالیف جدید برای خودروسازان و موتورسیكلت سازان كشور، جهت از رده خارج كردن وسایل نقلیه فرسوده از جانب مجلس شورای اسلامی، رئیس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم با تاكید بر اینكه مصوبات جدید مجلس در جهت مواد ۲ و ۸ قانون هوای پاك است كه هر دو به تعویق افتاده است، اظهار داشت: برپایه مصوبات جدید مجلس، خودروسازان و موتورسیكلت سازان موظف شده اند كه در ازای تولید هر چهار دستگاه جدید یك خودرو یا موتور فرسوده اسقاط كنند.

ظرفیت زیستی تهران پاسخگوی صنعت و جمعیت بیشتر نیست
سرپرست اداره محیط زیست شهر تهران ضمن تاكید بر اینكه هیچ استانی در كشور به لحاظ تراكم جمعیتی و صنعتی مانند تهران نیست، اظهار داشت: قانون "منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ كیلومتری تهران" برای پیشگیری از تراكم بیشتر تصویب شده است و اصلاح آن كار یك یا دو دستگاه نیست.

توزیع ۱۰ هزار بسته كالاهای اساسی در بین سیل زدگان كشور از امروز
رئیس جمعیت هلال احمر از آغاز توزیع بیشتر از ۱۰ هزار بسته كالاهای اساسی میان سیل زدگان سراسر كشور اطلاع داد.
علی اصغر پیوندی در گفتگو با خبرنگار اعزامی ایسنا به مناطق سیل زده لرستان، اظهار نمود: با دریافت كمك های مردمی به سیل زدگان مجموع این كمك ها به بیشتر از ۲۰۰ میلیارد تومان رسید كه به شكلی یك ركوردزنی در جمع آوری كمك های مردمی هم به حساب می آید.

تصادف بامدادی در بزرگراه خرازی یك كشته و ۳ مجروح برجای گذاشت
رئیس مركز كنترل هوشمند ترافیك پلیس راهور تهران بزرگ از تصادف بامدادی یك دستگاه خودرو ۲۰۶ با یك دستگاه كامیون در بزرگراه شهید خرازی اطلاع داد كه طی آن یك نفر جان باخت و سه تن دیگر هم مجروح شدند.
سرهنگ محمد رازقی در گفتگو با ایسنا در باره جزئیات وقوع این حادثه اظهار نمود: حوالی ساعت ۲ صبح امروز یك دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ با سه سرنشین در راه غرب به شرق بزرگراه شهید خرازی در حال حركت بود كه قبل از رسیدن به خروجی آزادگان با یك دستگاه كامیون تصادف كرد.

به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز ۲۲ تیرماه ۹۸ به شرح زیر است:
مجلس هم به "فرسوده ها" ورود كرد؛ آیا مصوبات اجرایی می شود؟
آوانس وزارت بهداشت به متخصصانی كه به مناطق محروم می روند
آزمون های «چرتكه» و «كانگورو» در مدارس ممنوع است
تاثیر داروی رایج فشارخون بر سلامت روده
ظرفیت زیستی تهران پاسخگوی صنعت و جمعیت بیشتر نیست1398/04/23
15:14:40
5.0 / ۵
4360
تگهای خبر: آلودگی , اقلیم , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است