هوای تهران امروز برای گروه های حساس ناسالم می شود

هوای تهران امروز برای گروه های حساس ناسالم می شود

گل اركیده: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران طی امروز (22 تیرماه) آگاهی داد و اظهار داشت: بدین جهت كیفیت هوای پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهار كرد: پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی بامداد امروز (۲۲ تیرماه) است كه همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در سطح شهر، شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات فراهم می شود.

وی افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز بر میزان ابرناكی و سرعت وزش باد افزوده می شود و بدین جهت در بعضی ساعات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق وجود دارد.

شهبازی با اشاره به اینكه طی امروز (۲۲ تیرماه) با افزایش تابش نور خورشید و حضور آلاینده های مورد نیاز، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم خواهد شد، اشاره كرد: بین ساعات ۱۳ تا ۱۸ امروز افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده می شود.

وی با اشاره به اینكه به تدریج در ساعات پایانی امروز از میزان ناپایداری جوی كم می شود، اظهار نمود: با تداوم این شرایط تا بامداد فردا (۲۳ تیرماه) طی برخی ساعات افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها انتظار می رود. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه خواهد بود كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه برمبنای نتایج پیش بینی كیفیت هوا، انتظار می رود در بعضی ساعات فردا بر غلظت برخی آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق بطور نسبی افزوده شود، اشاره كرد: بدین جهت بطور موقت كاهش كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال دارد همین طور دمای هوا در تهران تا روز آینده روند افزایشی دارد.

وی درانتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۸۳ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار داشت: كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۹۴ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/04/22
15:28:49
5.0 / ۵
4772
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است