شایعه كشف غار در حوالی لالجین تكذیب شد

شایعه كشف غار در حوالی لالجین تكذیب شد

گل اركیده: مدیركل حفاظت محیط زیست استان همدان خبر «كشف غار اعجاب انگیز در حوالی شهر لالجین» را تكذیب نمود و اظهار داشت: هم اكنون حفره ای كوچك در حوالی جاده تهران و در نزدیكی یك معدن كشف شده است.


سیدعادل عربی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه نام این حفره را نمی توان غار گذاشت، توضیح داد: چندی قبل بعد از دریافت گزارشی در خصوص كشف یك حفره كوچك در نزدیكی یك معدن واقع در جاده تهران، اداره كل حفاظت محیط زیست استان بررسی و كارشناسی آنرا بعنوان دبیر پرژوه بر عهده گرفت.
وی افزود: این حفره كوچك به سبب فعالیت معدن ریزش كرده و قابل بررسی و كارشناسی هویت نیست اما اخبار منتشره در خصوص اینكه این حفره كشف شده یك غار همتراز با غارعلیصدر است و ظرفیت قایقرانی دارد، كاملاً شایعه بوده و درست نیست.
عربی با اشاره به اینكه در دیواره های این حفره كوچك، رسوبات كلسیم و آهكی دیده می شود، اشاره كرد: وجود رسوبات در دیواره های این غار و همین طور رطوبت آن امكان آهكی بودن این حفره را افزایش داده و كارشناسی آن نیازمند زمان است.
وی اشاره كرد: بعد از انجام بررسی های لازم در امتداد شناسایی این حفره، نامه ای برای نگهداری آن به سازمان میراث فرهنگی ارسال خواهد شد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان همدان درانتها تصریح كرد: ریزش سقف این حفره بر اثر فعالیت معدن كاملاً غیرعمد بوده و وجود سنگ های بزرگ در این حفره، پروژه كاوش را كمی سخت كرده است.
منبع:

1398/04/10
20:16:51
5.0 / ۵
4245
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است