اخطار افزایش مصرف برق در هفته جاری

اخطار افزایش مصرف برق در هفته جاری

به گزارش گل اركیده سخنگوی صنعت برق با اشاره به گزارش های هواشناسی و افزایش دمای هوا تا آخر هفته اظهار داشت: احتمال افزایش مصرف به بیشتر از ۵۶ هزار مگاوات در هفته جاری وجود دارد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، روز گذشته مصرف برق از مرز ۵۵ هزار مگاوات فراتر رفت. مصطفی رجبی مشهدی در اینباره اظهار داشت: گزارش های هواشناسی مبین افزایش دمای هوا در هفته جاری است كه بر مبنای همین یافته ها، پیشبینی می نماییم با افزایش مصرف برق در هفته جاری و بخصوص در ایام دوشنبه و سه شنبه (سوم و چهارم تیرماه) این میزان از مرز ۵۶ هزار مگاوات هم فراتر رود.
سخنگوی صنعت برق با درخواست از مشتركان برای همراهی با مجموعه صنعت برق اظهار داشت: از همه هموطنان درخواست می نماییم كه در ساعات ۱۲ تا ۱۶ برای كاهش مصرف خود اقدام نمایند.
رجبی مشهدی درباره راهكارهای كاهش مصرف برق هم اظهار نمود: همچون راهكارهای ساده می توان بهره گیری از نور طبیعی روز، استفاده از سرعت كند كولرهای آبی و تنظیم كولرهای گازی روی ۲۵ درجه اشاره نمود كه تأثیر بسزایی در كاهش مصرف در ساعات اوج بار خواهد داشت.
وی با بیان این كه مشتركان همینطور می توانند با استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعت های پایانی شب یا ابتدای روز، نقش مؤثری در كاهش مصرف خود و پایداری شبكه برق كشور داشته باشند، تصریح كرد: اطمینان داریم كه با همكاری همه مشتركان در سراسر كشور، می توانیم از این روزهای گرم به خوبی عبور كرده و در تأمین برق مشكلی نداشته باشیم.1398/04/03
14:22:30
5.0 / ۵
4225
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است