افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی امروز

افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی امروز

به گزارش گل اركیده مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت طی امروز (۲۲ خرداد) اطلاع داد و اظهار داشت: انتظار می رود تا فردا كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: بر مبنای نتایج حاصل از پیشبینی وضعیت كیفیت هوا در ایستگاه مهر آباد، انتظار می رود طی امروز (۲۲ خرداد) به علت كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودرو ها در سطح شهر، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق مشاهده شود.

وی با اشاره به اینكه همینطور طی امروز همراه با افزایش تابش نور خورشید و حضور آلاینده های لازم، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم و به تدریج بر غلظت این آلاینده افزوده می شود، خاطرنشان كرد: ازاین رو طی برخی ساعات، وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ این آلاینده در آستانه شرایط نامطلوب، بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه به تدریج با تغییر شرایط جوی تا بعد ازظهر، در بعضی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد پیشبینی می شود، اظهار داشت: این وضعیت در بهبود كیفیت هوای پایتخت موثر است.

شهبازی افزود: این وضعیت جوی تا فردا (۲۳ خرداد) كم و بیش ادامه دارد و برخی ساعات بعد ازظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد است كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد. ازاین رو انتظار می رود طی فردا بر غلظت برخی آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزوده شود و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

به گفته وی، همینطور تا روز آینده دمای هوا در پایتخت روند افزایشی دارد.

شهبازی در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۸۰ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار داشت: كیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۷۴ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/03/22
15:28:07
5.0 / ۵
4282
تگهای خبر: آب , آلاینده , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است