به مناسبت روز جهانی اقیانوس ها مطرح شد

تاكید سازمان ملل بر نقش برابری جنسیتی در حفظ اقیانوس ها

تاكید سازمان ملل بر نقش برابری جنسیتی در حفظ اقیانوس ها

به گزارش گل اركیده همزمان با ˮروز جهانی اقیانوس هاˮ، انگلیس هم به كمپین جهانی مقابله با آلودگی پلاستیكی ملحق شد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، هشتم ژوئن (۱۸ خرداد) كه روز جهانی اقیانوس ها نامگذاری شده فرصت خوبی است تا آگاهی عمومی در مورد حفاظت از این منابع آبیِ پرارزش ارتقاء پیدا كند. اقیانوس های جهان منابع خیلی از جمله اكسیژن، تنظیم اقلیم، مواد غذایی، دارو و موارد دیگر را در اختیار زمین قرار می دهند.
با این وجود مشاهده می شود اقیانوس ها و حیات دریایی از قبیل مرجان ها و شیلات به علت چالش های گوناگونی كه با آنها روبرو هستند در معرض تهدید قرار دارند.
سازمان ملل شعار امسال روز جهانی اقیانوس ها را "جنسیت و اقیانوس ها" برگزیده است تا تاكیدی بر اهمیت برابری جنسیتی در اثربخشی حفاظت از اقیانوس ها، دریاها و حیات دریایی جهان باشد.
از سال ۲۰۰۲ میلادی اقدامات و تلاش های پیوسته ای به منظور تقویت فعالیت های روز جهانی اقیانوس ها صورت گرفته و این روز فرصت ویژه ای جهت بررسی اقدامات حفاظتی از این منابع آبی است.
به گزارش اسكای نیوز، اوائل سال جاری «ریچ هورنر» غواصی كه در بالی زندگی می كند با اشاره به اینكه در سطح و عمق اقیانوس ها انواعی از لوازم خانگی همچون سبد، بطری های آب و كیسه های پلاستیكی وجود دارند در ارتباط با تاثیرات پسماندهای پلاستیكی بر حیات دریایی اظهار نمود: این تاثیر منفی وحشتناك است.1398/03/18
14:27:42
5.0 / ۵
4366
تگهای خبر: آب , آلودگی , اقلیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است