گزارش هواشناسی؛

احتمال وقوع تگرگ در بعضی مناطق، وزش باد شدید در پایتخت

احتمال وقوع تگرگ در بعضی مناطق، وزش باد شدید در پایتخت

به گزارش گل اركیده مدیركل پیشبینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، از وقوع رگبار و رعد وبرق در بعضی از مناطق كشور طی روزهای آتی اطلاع داد.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، احد وظیفه، در ارتباط با آخرین وضعیت جوی در كشور اظهار داشت: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی روز پنجشنبه (۹ خرداد) و جمعه (۱۰ خرداد) در استان های گلستان، شرق مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و تهران رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال وقوع تگرگ در بعضی از این مناطق وجود دارد. همینطور در بعضی مناطق استان های قم، یزد، خراسان جنوبی، كرمان، شمال هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان در ساعات پس از ظهر بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال رخداد گرد و خاك پیشبینی می شود.
وی افزود: بیشترین مقدار بارش در ایام پنجشنبه (۹ خرداد) و جمعه (۱۰ خرداد) در خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، نیمه شرقی تهران و اصفهان است.
مدیر كل پیشبینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی افزود: روز شنبه (۱۱ خرداد) در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، كرمان و شمال سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود. همینطور روزهای یكشنبه (۱۲ خرداد) و دوشنبه (۱۳ خرداد) در شمال فارس، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد و برخی مناطق آذربایجان شرقی بارش پراكنده باران رخ می دهد.
وظیفه در انتها به وضعیت جوی پایتخت هم اشاره نمود و اظهار داشت: برای تهران در روز پنج شنبه (۹ خرداد) آسمانی ابری گاهی افزایش ابر و رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید در روز و برای همین روز در شب آسمانی نیمه ابری تا ابری رگبار و رعدو برق گاهی وزش باد شدید با بیشینه كمینه دمای ۳۰ و ۱۸ درجه سانتیگراد، در روز جمعه (۱۰ خرداد) آسمانی نیمه ابری تا ابری گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با بیشینه و كمینه دمای ۲۸ و ۱۷ درجه سانتیگراد، برای روز شنبه (۱۱ خرداد) آسمانی صاف تا كمی ابری در پس از ظهر وزش باد با بیشینه كمینه ۲۹ و ۱۶ درجه سانتیگراد و برای روزهای یكشنبه و دوشنبه (۱۲ و ۱۳ خرداد) آسمانی صاف تا كمی ابری با بیشینه و كمینه دمای ۳۱ و ۱۷ و۳۲ و ۱۸ پیشبینی می شود.

1398/03/10
16:22:31
5.0 / ۵
4275
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است