دیدار سفیر اكوادور در ایران با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

دیدار سفیر اكوادور در ایران با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

به گزارش گل اركیده سفیر اكوادور در ایران با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در مورد همكاریهای مشترك جمهوری اسلامی ایران و اكوادور و وضعیت زیست محیطی دو كشور بحث و تبادل نظر كردند.


به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، در این دیدار كه در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، به مسائلی نظیر وضعیت كلی محیط زیست در اكوادور و ایران وضعیت هوا، كیفیت سوخت، پلاستیك و پسماند پرداخته شد.

عیسی كلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این دیدار اظهار داشت: امسال از آغاز سال تا كنون برای نخستین بار در ۲۵ ساله گذشته در ۶۰ روز ابتدایی سال حتی یك روز هوای ناسالم نداشتیم.

وی ادامه داد افزایش كیفیت سوخت های فسیلی و تشدید نظارت بر معاینه فنی خودرو ها از علل اصلی كاهش روند آلودگی هوا در كشور است.

كلانتری با اشاره به مشكلات كشورهای نفت خیز اظهار داشت: در این كشورها پلاستیك بی ارزش است و از گذشته به مصرف پلاستیك عادت كردند و معضلی برای محیط زیست كشور است البته توسط سمن ها پویشی بوجود آمد تا به جای پلاستیك از كیسه های پارچه ای استفاده كنند كه كار زمان بری است.

در ادامه سفیر اكوادور در ایران اظهار داشت: ایران زیباتر و بهتر از آن چیزی است كه حتی خود مسئولان ایرانی مطرح می كنند و به نظرم باید پویشی طراحی كنید تا ایران و زیبایی هایش به جهانیان معرفی شوند.

وی درباره وضعیت محیط زیست كشور اكوادور اظهار داشت: مردم اكوادور آگاهی بالایی دارند و آموزش زیادی در زمینه محیط زیست دیده اند. برای مثال در جزایر آن كشور استفاده از پلاستیك ممنوع می باشد.

سفیر اكوادور در ایران در مورد وضعیت هوای پایتخت اكوادور اظهار داشت: هوای كیوتو به علت اینكه جمعیت كمی دارد و از سویی هم صنایع كربنی در آن نیست، مانند هوای این روزهای تهران تمیز است، اما مشكل آلودگی رودخانه ها را داریم و مردم ضایعات را در رودخانه ها رها می كنند.

1398/03/02
12:55:22
5.0 / ۵
4352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است