حكم متفاوت یك قاضی دوستدار محیط زیست در كنارك سیستان و بلوچستان

حكم متفاوت یك قاضی دوستدار محیط زیست در كنارك سیستان و بلوچستان

گل اركیده: مدیر كل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از صدور حكم زیست محیطی یك قاضی دوستدار محیط زیست برای چهار شكارچی غیر مجاز حیات وحش در شهرستان كنارك آگاهی داد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، وحید پورمردان اظهار داشت: 4 شكارچی غیرمجازی كه به جرم شكار 3 رأس جبیر در شهرستان كنارك به مقامات قضایی معرفی شده بودند با رای قاضی دوستدارمحیط زیست این شهرستان، محكوم به كاشت مجموع 60 اصله نهال سازگار با اقلیم شهرستان، ساخت 24 عدد آبشخور و نمایش جزوات بیست صفحه ای درباب فواید جانوران وحشی و ضررهای ناشی از انقراض آنها به اداره محیط زیست كنارك شدند.
مدیركل حفاظت محیط زیست سیستان بلوچستان اظهار نمود: صدور اینگونه احكام زیست محیطی برای متخلفان جرایم حوزه محیط زیست علاوه بر پیشگیری از تخلفات و جبران خسارات وارده به محیط زیست می تواند در زمینه آموزشی و فرهنگ سازی باز تاثیر به سزایی برجای گذارد.
وی افزود: پیش از این باز یكی دیگر از قضات دوستدار محیط زیست در شهرستان زابل شكارچیان متخلف را محكوم به كاشت ۴۰۰ اصله نهال در حاشیه پناهگاه حیات وحش هامون كرده بود. امیدواریم كه با تغییر نگرشی كه نسبت به محیط زیست در مردم و مسئولین به وجود آمده در آینده نه چندان دور شاهد كاهش تخلفات زیست محیطی باشیم.
1398/01/23
13:42:47
5.0 / ۵
4171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است