خطر جدی و گسترده سیل برای خطوط برق خوزستان

خطر جدی و گسترده سیل برای خطوط برق خوزستان

به گزارش گل اركیده مدیرعامل شركت برق منطقه ای خوزستان اظهار داشت: ۱۰۴۳ دكل برق این شركت در معرض سیلاب قرار گرفته كه از این تعداد ۴۹۲ دكل به ترمیم نیاز دارند و از ۳۹ پست در معرض خطر، ۷ پست را خطر جدی تهدید می كند.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، محمود دشت بزرگ در چهارمین جلسه مدیریت بحران این شركت كه با حضور معاون هماهنگی انتقال توانیر برگزار شد، اظهار نمود: ۲۳ خط برق در سطوح ولتاژی مختلف به دلیل سیلاب در شرایط بحرانی قرار دارند و باید سریع به آنها رسیدگی شود.
وی با عرضه گزارشی از خطرات سیل و اقدامات انجام شده برای حفظ پایداری شبكه، بیان كرد: با افزایش آب خروجی از سدها و افزایش آورد رودخانه ها، دكل ها و پست های بیش تری در معرض خطر سیل قرار می گیرد و نیازمند كار وسیع تری است.
مدیرعامل شركت برق منطقه ای خوزستان خاطرنشان كرد: برای پیشگیری از ورود آب به پست ها سیل بند راه اندازی كرده و در حال تقویت آنها هستیم.
دشت بزرگ با تاكید بر آنكه ماشین آلات لازم برای مقابله با سیل را در اختیار نداریم، اضافه كرد: حجم كار بسیار وسیع بوده و نیاز به ماشین آلات بیش تری است كه در اختیار شركت قرار بگیرد.
وی افزود: پست ها و خطوط در معرض خطر سیلاب در سطوح ولتاژی مختلف هستند و سطح خاموشی آنها در شبكه می تواند گسترده باشد.
معاون هماهنگی انتقال توانیر هم با تقدیر از اقدامات انجام شده در مقابله با سیل، اظهار داشت: با شركت های برق منطقه ای اصفهان و فارس هماهنگی های لازم صورت گرفته تا ماشین آلات لازم را به خوزستان ارسال نمایند.
سید زمان حسینی با اشاره به اینكه حفظ پایداری شبكه حائز اهمیت بسیار است، افزود: با هماهنگی شركت توانیر تعدادی قایق برای دسترسی به دكل ها و پست ها به خوزستان ارسال می شود و همینطور یك دستگاه بالگرد برای رصد لحظه ای شبكه در اختیار برق منطقه ای قرار می گیرد.1398/01/20
14:50:30
5.0 / ۵
4775
تگهای خبر: آب , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است