آغاز موج جدید بارش ها از فردا

آغاز موج جدید بارش ها از فردا

به گزارش گل اركیده مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی تداوم بارش ها را در بیشتر مناطق كشور پیش بینی نمود و از ورود موج جدید بارشی از اواخر وقت فردا (7 فروردین) اطلاع داد.


احد وظیفه در گفتگو با ایسنا اعلام نمود: امروز (سه شنبه ۶ فروردین) ضمن ادامه فعالیت سامانه بارشی در بیشتر مناطق كشور به جز جنوب شرق، به تدریج از میزان ناپایداری ها در شمال غرب كشور كم می شود.
وی تصریح كرد: شدت بارش ها امروز (سه شنبه ۶ فروردین)، در دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی، بخش های جنوب و مركز و شمال شرق كشور و شرق البرز مركزی متمركز خواهد بود. همینطور امروز در ارتفاعات استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری و شرق كهگیلویه و بویر احمد، جنوب و غرب اصفهان، البرز، تهران، مازندران، سمنان، گلستان و خراسان شمالی و با شدت كمتر در شمال غرب كشور به جهت بارش برف و مه آلودگی، اختلال در آمدوشد در جاده های كوهستانی پیش بینی می شود.
مدیركل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی همینطور افزود: فردا (چهارشنبه ۷ فروردین)، ضمن تضعیف این سامانه بارشی و عبور آن از مناطق غرب و مركز كشور، بارش در شمال و جنوب شرق كشور و بارش پراكنده برف در دامنه ها و ارتفاعات غربی البرز مركزی پیش بینی می شود.
وی با اشاره به اینكه از اواخر وقت فردا (چهارشنبه ۷ فروردین) با ورود موج دیگری در نوار غرب و شمال غرب كشور بارش ها مجدد آغاز می شود، اظهار داشت: پس فردا (پنجشنبه ۸ فروردین)، مناطق غرب و شمال غرب كشور و دامنه های البرز مركزی و به تدریج بخش هایی از شمال شرق كشور تحت تاثیر این موج، بارش باران و برف خواهند داشت.
به گفته وظیفه، طی دو روز آینده بارش ها به صورت باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی، در بعضی مناطق مستعد به شكل تگرگ و همینطور در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف پیش بینی می شود.
این كارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه امروز (سه شنبه ۶ فروردین) خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز مواج و طوفانی خواهد بود، اظهار داشت: دریای خزر هم امروز مواج است، همینطور امروز در جنوب غرب كشور و امروز و فردا (۶ و ۷ فروردین)، در بعضی مناطق جنوب شرق و شرق كشور وزش باد شدید، همراه با گرد و خاك پیش بینی می شود.
وضعیت جوی تهرانمدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی پایتخت طی امروز و دو روز آینده اعلام نمود: امروز هوای تهران ابری، در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد و گاهی همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود. بیشترین و كمترین دمای تهران در این روز ۱۲ و 7 درجه سانتیگراد است. همینطور فردا (۷ فروردین)، هوای تهران، ابری، همراه با بارش پراكنده، گاهی وزش باد شدید و به تدریج با كاهش ابر همراه خواهد بود. بیشترین دمای تهران در روز چهارشنبه ۱۴ و كمترین دما ۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. افزون بر این ها پس فردا (پنجشنبه ۸ فروردین)، هوای تهران نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و احتمال بارش پراكنده و گاهی وزش باد شدید با بیشترین و كمترین دمای ۱۴ و 4 درجه سانتیگراد خواهد بود.1398/01/07
14:56:56
5.0 / ۵
4264
تگهای خبر: آلودگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است