اظهارات وزیر كشور درباره قاچاق دام و كالاهای اساسی

اظهارات وزیر كشور درباره قاچاق دام و كالاهای اساسی

گل اركیده: وزیر كشور با اشاره به این كه در مناطق شرقی كشور قاچاق دام اصلا نداریم، اظهار نمود: در مناطق غربی كشور به سبب برودت هوا، رقم قاچاق دام بسیار پایین بوده است، با این وجود كمیته ای برای رصد روزانه این مساله و گزارش دهی هفتگی به دولت تشكیل شده است.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه بررسی آخرین وضعیت و تدابیر درباب كنترل قاچاق كالا خصوصاً كالاهای اساسی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با عنایت به اخبار و شایعات مطرح شده در حوزه قاچاق كالاهای اساسی خصوصاً گوشت و دام، امروز جلسه ای با حضور استانداران مناطق مرزی كشور، نیروی انتظامی، سپاه، ستاد كل، جهاد كشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، دادگستری، دادستانی و تعزیزات انجام شد.
وی با اشاره به این كه مناطق مرزی كشور گزارشات اولیه را در حوزه قاچاق دام نمایش دادند، اظهار نمود: بر طبق این گزارشات در مناطق شرقی كشور اصلا قاچاق دام نداریم. در غرب كشور باز در شرایط كنونی با عنایت به برودت هوا همچون در كردستان رقم قاچاق دام بسیار پایین بوده است.
وزیر كشور اشاره كرد: مقرر شده با عنایت به دستورالعمل جدید ابلاغ گردیده از طرف رئیس جمهور، كنترل جدی روی حركت دام ها از استان ها به طرف مرزها داشته باشیم. حركت دام ها از استان ها به طرف مرزها باید با اجازه دامپزشكی صورت گیرد. همین طور در مناطق مرزی باید از ورود دام تا شعاعی خاص جلوگیری شود.
رحمانی فضلی اعلام نمود: ایست بازرسی ها تقویت و مقرر شده كه با افزایش نیرو، جلوی قاچاق دام گرفته شود. همه تلاش ها بر آن است كه از كلیه ظرفیت ها به منظور كنترل قاچاق استفاده گردد.
به گفته وزیر كشور، بتازگی مجوزی به سپاه داده شده تا در مناطق دریایی با قاچاق كالا مبارزه كنند. در جلسه امروز، سپاه گزارشی را نمایش داد كه با همكاری ارتش و نیروی انتظامی و بوسیله ستاد كل فرماندهی هماهنگی های لازم انجام شده است و از هفته آینده برنامه های تهیه شده اجرا خواهد شد.
وی اشاره كرد: امیدواریم با تلاشی كه صورت می گیرد سوژه قاچاق كالاهای اساسی خصوصاً قاچاق دام را كنترل بیشتری داشته باشیم.
رحمانی فضلی در ادامه اظهار نمود: در جلسه امروز در مورد بحث توزیع نهاده ها و كالاها از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد كشاورزی گزارشی نمایش شد. بر اساس این گزارش ها ورودی و ذخائر نهاده ها در شرایط خوبی قرار دارد.
وزیر كشور اظهار داشت: در توزیع گوشت مشكلاتی وجود داشت كه خوشبختانه در شرایط حاضر جامعه هدف شناسایی شده تا گوشت 4200 تومانی فقط به این گروه برسد. آزادسازی واردات گوشت انجام شده و حتی عوارض واردات گوشت با ارز نیمایی به صفر رسیده است.
وی درانتها اشاره كرد: امیدواریم با افزایش واردات گوشت، اصلاح نظام توزیع و همین طور كنترل شدید قاچاق بتوانیم قیمت ها را متعادل سازی نماییم. مسئولیت این كار را ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز عهده دار شده است. در همین راستا كمیته ای برای پیگیری تشكیل شده تا بطور روزانه سوژه قاچاق گوشت را رصد كرده و بطور هفتگی به دولت گزارش دهد.1397/12/02
19:33:26
5.0 / ۵
4461
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است