مدیر كل محیط زیست استان تهران:

صنعت بدون محیط زیست و محیط زیست بدون صنعت بی معنا است

صنعت بدون محیط زیست و محیط زیست بدون صنعت بی معنا است

گل اركیده: مدیركل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه امروز تولید، لزوم اجتناب ناپذیر كشور است و نباید چرخ تولید متوقف شود، اظهار داشت: صنعت بدون محیط زیست و محیط زیست بدون صنعت بی معنا است و اگر بخواهیم مشكلات كشور حل شود باید رشد اقتصادی داشته باشیم.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، كیومرث كلانتری امروز در همایش HSE در صنعت سیمان كه در محل كارخانه سیمان تهران برگزار شده بود با اشاره به اینكه درانتها سال ۸۰، HSE در وزارت نفت شكل گرفت و با ساختار جدیدی سازماندهی شد، اظهار داشت: HSE شامل بهداشت، ایمنی و محیط زیست است و سه هدف عمده را دنبال می كند كه شامل پیشگیری از لطمه به افراد و تجهیزات و همین طور پیشگیری از وارد شدن اثرات نامطلوب به محیط زیست است.
وی با اشاره به اینكه در قانون هوای پاك باز بر HSE تاكید گردیده است، اظهار نمود: هم اكنون HSE در همه بخش های صنعت، خدمات، كشاورزی و محیط زیست شهری كاربرد دارد و در حقیقت مجموعه ای از اجزای بهم پیوسته است كه در امتداد رسیدن به اهداف خود فعالیت می كند.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه دنیا در حال توسعه است و كشور ما باز از این قاعده مستثنی نیست، بیان كرد: توسعه برای سلامت و سعادت نسل بشر لازم است و البته باید توجه داشت كه توسعه بر محیط زیست اثر گذار است و دیدگاه سازمان محیط زیست درباره توسعه حفظ بدون بهره برداری نیست بلكه محیط زیست به دنبال هدایت توسعه است.
كلانتری افزود: باید به گونه ای توسعه را هدایت نماییم تا با منابع موجود نیاز نسل حاضر بر آورده شود و ضمن اثرگذاری مثبت آنرا به نسل های آلاینده واگذار نماییم.
وی با اشاره به اینكه مقررات و ضوابط HSE در هر واحدی برای سلامت و پایداری مجموعه است، اظهار نمود: واحد HSE سفیر محیط زیست است و همواره تاكید دارم كه نخستین اقدام HSE در هر مجموعه ای باید حفظ خود مجموعه باشد.
كلانتری در قسمتی از سخنان خود با اشاره به اینكه یك واحد صنعتی همواره دو نوع محصول تولید می كند، اظهار داشت: یكی محصول اصلی و دیگری آلودگی است و واحدهایی مانند كارخانه های سیمان باز دارای بار آلودگی بالا و بالقوه آلاینده هستند.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران اضافه كرد: آلودگی بر محیط زیست اثر می گذارد و باید علاوه بر توجه به سلامت و محیط زیست در محدوده داخل صنعت به سلامت مردم و ساكنان همجوار با این صنعت باز توجه گردد.
طبق گزارش روابط عمومی اداره محیط زیست استان تهران، كلانتری درانتها با اشاره به اینكه محیط زیست در همه بخش ها دارای استاندارد است و همه واحدهای صنعتی باید بر طبق استاندارد و ضوابط و مقررات زیست محیطی فعالیت كنند، اظهار داشت: محیط زیست از هر واحدی كه مسئولیت های اجتماعی خود در قبال محیط زیست را رعایت كند و برای رفع معضلات زیست محیطی خود برنامه ریزی داشته باشد حمایت می كند.1397/11/19
14:27:42
5.0 / ۵
4990
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است