آیت الله حیدری تأكید كرد:

ایستادگی تمام قد در مقابل انتقال آب كارون

ایستادگی تمام قد در مقابل انتقال آب كارون

به گزارش گل اركیده نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: انتقال آب كارون به اصفهان غیرقانونی و غیرمنصفانه است و ما با تمام قدرت در مقابل این كار غیرقانونی ایستاده ایم.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، ظهر امروز آیت الله محسن حیدری در حاشیه افتتاح مركز درمانی فخر النسا خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار نمود: انتقال آب كارون به اصفهان غیرقانونی و غیرمنصفانه است و ما با تمام قدرت در مقابل این كار غیرقانونی ایستاده ایم و تا آخرین لحظه ای كه امكان دارد در مقابل این اجحاف خواهیم ایستاد.
وی به برداشت غیر قانونی آب كارون برای مصارف غیر شرب اشاره نمود و اظهار داشت: در بحث انتقال آب آنچه كه قانونی برای مصارف آب آشامیدنی است و تا حد مصارف شرب هیچ اشكالی ندارد اما آن چیزی كه اتفاق افتاده ۱۰ برابر مصرف آب آشامیدنی است.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه كرد: استفاده از آب كارون برای مصارفی همچون صنایع آب بر اصفهان و یا برای فضای سبز و كشاورزی در هیچ نهاد قانونی تصویب نشده است و این ها فرای میزان قانونی، آب را برداشت می كنند.
آیت الله حیدری در ادامه بر انعكاس صدای اعتراض مردم خوزستان در سطوح بالا تصریح كرد و اظهار داشت: صدای مردم خوزستان به صورت هر چه رساتر به مسئولان رساندیم و مبحث انتقال آب كارون به مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و رئیس مجلس، قوه قضاییه، شورای امنیت ملی و در هر جایی كه صدای خوزستان برسد رسانیدیم و امیدواریم جلوی اجحاف را گرفته شود.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینكه این اعتقاد وجود دارد كه نظام جمهوری اسلامی این ظرفیت بالا را دارد كه جلوی این تبعیض ها و غیرقانونی ها را بگیرد، اخبار مربوط به تصویب طرح انتقال آب كارون به اصفهان را هم ناصحیح دانست.
وی در این رابطه اظهار نمود: چیزی كه از دولت شنیده شده است، این است كه مقرر است، كمیته ای برای ساماندهی مدیریت آب تشكیل گردد و این امر به مفهوم انتقال آب نیست.
آیت الله حیدری در انتها خاطرنشان كرد: در شورای عالی امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی مطالبات مردم را مطرح گردیده است و قول رسیدگی به این مطالبات داده شده است.

1397/10/23
14:09:33
5.0 / ۵
4643
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است