دریاچه سد گلیل شیروان یخ زد

دریاچه سد گلیل شیروان یخ زد

به گزارش گل اركیده سطح دریاچه سد گلیل شیروان به دنبال بارش های اخیر برف كه به قول بخشدار سرحد این شهرستان ارتفاع آن به 50 سانتیمتر هم رسیده به صورت كامل یخ زده و منظره زیبایی را بوجود آورده است.


علی قویدل روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا تصریح كرد: بعد از بارش های خوب برف در منطقه گلیل و سرانی و برودت هوا یخ زدگی سطح دریاچه سد گلیل از چند روز گذشته شروع شده است.
علی قویدل اظهار داشت: الان ارتفاع برف در اطراف این سد به 40 سانتیمتر رسیده است.
رئیس اداره امور عشایر شیروان هم اظهار داشت: همه ساله از اواخر مهرماه آبریزهای منتهی به سد دریاچه گلیل یخ می زند و به دلیل برودت هوا از اواخر آذرماه سطح دریاچه این سد هم آغاز به یخ زدن می كند.
علی ابراهیمی اضافه كرد: الان سطح دریاچه كاملا یخ زده و ضخامت یخ ها در ایام آینده هم بیشتر خواهد شد.
وی اظهار داشت: میانگین بیشینه دمای هوا در منطقه گلیل و سرانی به هنگام فصل زمستان پنج درجه سانتیگراد زیرصفر و كمینه آن تا 17 درجه سانتیگراد زیر صفر می رسد.
رئیس اداره امور عشایر شیروان اظهار داشت: ذوب شدن یخ های این دریاچه معمولا از اواسط فروردین ماه آغاز می گردد.
اداره كل هواشناسی خراسان شمالی هفته جاری كمینه دما روستای 'كوسه' كه در 20 كیلومتری این دریاچه واقع شده 11درجه سانتیگراد زیر صفر اعلام نمود. این روستا همواره سردسیر روستای استان خراسان شمالی است.
منطقه حفاظت شده گلیل دارای آب و هوایی عموما كوهستانی، با شیب های تند و دره های عمیق و صخره های مرتفع است كه بخش بزرگی از منطقه را جنگل های ارس با زادآوری طبیعی مطلوب تشكیل می دهد كه از شرق به غرب بر تراكم آنها افزوده می گردد.
سد گلیل در فاصله 90 كیلومتری شمال شهر شیروان ساخته شده است.
7186/ 6042


1397/10/13
14:09:48
5.0 / ۵
4470
تگهای خبر: آب , جنگل , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است