حجم ذخیره آب سد اكباتان 24 درصد افزایش یافت

حجم ذخیره آب سد اكباتان 24 درصد افزایش یافت

به گزارش گل اركیده مدیرعامل شركت آب منطقه ای همدان اظهار داشت: ورودی آب به سد اكباتان همدان در سال آبی جاری نسبت به سال قبل بیشتر شده به گونه ای كه حجم ذخیره آب این سد نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیك به 24 درصد افزایش داشته است.


منصور ستوده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یادآوری كرد: حجم ذخیره سد اكباتان از آغاز سال آبی تا نهم دی ماه به 12 میلیون و 800 هزار مترمكعب رسید كه این میزان در مدت مشابه سال قبل 10 میلیون و 330 هزار متر مكعب بود.
وی با اشاره به اینكه این سد بیشتر از 32 میلیون متر مكعب ظرفیت ذخیره آب دارد، تصریح كرد: هم اكنون میزان ورودی سد اكباتان 925 لیتر در ثانیه و میزان خروجی آن 880 لیتر در ثانیه برای مصارف شرب است.
ستوده با اشاره به بارش های امسال اظهار داشت: میانگین بارش های استان همدان از آغاز سال آبی 184 میلی متر گزارش شده است كه این میزان در سال قبل 48 میلی متر و در میانگین دراز مدت 114 میلی متر بود و این آمارها نسبت به سال قبل بیشتر از 4.5 برابر و نسبت به میانگین دراز مدت 63 درصد افزایش را نشان داده است..
وی افزود: با بارشهای مناسب سال آبی جاری (از اول مهر) 38 درصد از حجم سد اكباتان پر شده است كه در مدت مشابه سال قبل این میزان 31 درصد ارزیابی شد.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای همدان با اشاره به اینكه وضعیت منابع آبی استان همدان محدود است از مردم خواست برای پیشگیری از بروز بحران آب، مصرف را مدیریت كرده و صرفه جویی كنند.
سد اكباتان در پنج كیلومتری جاده همدان به ملایر منشعب شده و راه دسترسی به آن، به سمت روستای سنگستان است و ظرفیت فعلی مخزن این سد 40 میلیون متر مكعب اعلام می گردد.
جمعیت استان همدان یك میلیون و 750 هزار نفر شامل یك میلیون و 77 هزار نفر جمعیت شهری است كه از این تعداد، یك میلیون و 72 هزار نفر زیر پوشش شركت آب و فاضلاب استان همدان هستند.
9904/2090


1397/10/11
14:02:58
5.0 / ۵
4302
تگهای خبر: آب , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است