نشست امكان سنجی حاملگی یوز در اسارت برگزار گردید

نشست امكان سنجی حاملگی یوز در اسارت برگزار گردید

گل اركیده: جلسه هم اندیشی درباره اجرای پروژه بررسی و پژوهش درباب امكان سنجی بارورسازی آزمایشگاهی یوزپلنگ های آسیایی موجود در مركز تحقیقات و نگهداری یوزپلنگ آسیایی (پردیسان) برگزار گردید.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، جلسه بررسی تولیدمثل یوز ایرانی در اسارت با حضور جمعی از كارشناسان این حوزه از مراكزی مانند دانشكده دامپزشكی دانشگاه تهران، مركز رویان، مركز ابن سینا، انجمن یوز، پروژه یوز آسیایی، گروهی از متخصصان حوزه دامپزشكی بخش خصوصی فعال در حوزه حیات وحش، معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست و كارشناسان این معاونت و كارشناسان پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار برگزار گردید.
در این جلسه تخصصی، كارشناسان به بررسی شرایط فیزیكی كوشكی و دلبر، دو یوز ایرانی مستقر در پارك پردیسان و امكان باروری طبیعی و یا مصنوعی آنها پرداختند.
حمید ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در این جلسه با اشاره به پر ریسك بودن این كار اظهار داشت: این اقدام، بسیار بزرگ و البته پر ریسك است اما به این معنا نیست كه از ترس نتیجه، كار را آغاز نكنیم. قرار نیست این دو یوز را در فنس نگه داریم تا بمیرند چون ما می ترسیم! سیاست اصلی ما انجام این كار است و امیدواریم به نتایج خوبی هم برسیم و خوشحالم كه این عزم را در شما هم می بینم.
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست تاكید كرد: امكان دارد موفق شویم اما این امكان هم هست كه همه چیز را از دست بدهیم اما باید حركت كرد.
وی با اشاره به پیش نویس فاز سوم احیای یوز اظهار داشت: جلسات مشترك مربوط به این بخش انجام شده و امیدواریم با كمك های بین المللی بتوانیم آنرا پیش ببریم.
كارشناسان در این جلسه با استقبال از حضور متخصصان خارجی در كنار محققان ایرانی، استفاده از این دانش فرامرزی را موجب بهبود عملكرد در حوزه های مربوط عنوان كردند.
بر اساس این گزارش تابحال سه پروپوزال از طرف كشورهای مختلف جهت شركت در پروژه پرورش یوز ایرانی نمایش شده است. ظهرابی ضمن ابراز خرسندی از این اتفاق، تاكید كرد: این پروپوزال ها می توانند مكمل یكدیگر باشند. پروپوزال نهایی باید با در نظر گرفتن شرایط كشور تهیه شده و محدودیت ها و ظرفیت های بومی در آن دیده شود.
وی همین طور از شركت كنندگان در این جلسه خواست تا با تشكیل یك كمیته تخصصی در پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار برای اجرایی كردن سریع تر این پروژه اقدام نمایند.

1397/08/21
19:00:02
5.0 / ۵
4750
تگهای خبر: شركت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است