52 هزار مترمربع اراضی ملی دره شهر رفع تصرف شد

52 هزار مترمربع اراضی ملی دره شهر رفع تصرف شد

گل اركیده: ایلام - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دره شهر اظهار داشت: 52 هزار متر مربع از اراضی ملی این شهرستان در 6 ماهه نخست امسال خلع ید و رفع تصرف شد.


آرش مزبانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تشكیل 10 مورد پرونده های تخلف و تصرف در 6 ماه نخست امسال اطلاع داد و خاطرنشان كرد: اراضی مذكور در جهت اجرای ماده 690 و 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع از دست سودجویان متصرف خارج و این امر با حكم قضایی و توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی صورت گرفته است.
وی تصریح كرد: راه اندازی آتش بر در قسمتی از مناطق بحرانی و مستعد آتش سوز، گشت، كنترل و جلوگیری از تعلیف غیر مجاز و تخریب مراتع به طور مستمر، اجرای برنامه های ترویجی و آموزشی در میان بهره برداران و عموم مردم، پخش اطلاعیه های اخطار دهنده، پخش بروشور در میان ادارات با هدف آگاهی از اهمیت منابع طبیعی و تلاش در جهت حفظ و صیانت از عرصه های ملی، برگزاری كلاس آموزشی اطفاء حریق برای دهیاران و شوراهای اسلامی از اهم اقدامات انجام گرفته در خلال 6 ماهه اول سال جاری است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دره شهر با تاكید بر لزوم برخورد با سودجویان و متجاوزان به انفال الهی در این شهرستان اظهار داشت: با هرگونه تصرف اراضی منابع طبیعی و ملی شهرستان دره شهر با استفاده از قانونی به صورت جدی برخورد می گردد.
دره شهر در 130 كیلومتری جنوب شرقی ایلام قرار دارد، وسعت این شهرستان 102 هزار هكتار است كه از این مقدار 78 هزار هكتار معادل 80 درصد آنرا جنگل و مرتع تشكیل می دهد.
7177/6119


1397/07/23
15:45:06
5.0 / ۵
4403
تگهای خبر: آب , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است