هوای همدان 27 روز در وضعیت ناسالم قرار گرفت

هوای همدان 27 روز در وضعیت ناسالم قرار گرفت

گل اركیده: همدان- مدیركل حفاظت محیط زیست همدان اظهار داشت: هوای این استان در سه ماهه نخست سال جاری 27 روز در شرایط و وضعیت ناسالم قرار گرفت.


عادل عربی روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار نمود: شهرستان همدان با 13 روز بیشترین میزان آلودگی را در سال قبل به خود اختصاص داد.
وی افزود: بعد از آن شهرستان نهاوند با هفت روز هوای ناسالم برای گروه های حساس، اسدآباد چهار روز و ملایر سه روز در رتبه های بعدی قرار گرفتند.
مدیركل حفاظت محیط زیست همدان اظهار داشت: همینطور وضعیت كیفی هوا 80 روز در شهرستان همدان، 85 روز در ملایر، 86 روز در نهاوند، 69 روز در كبودرآهنگ و 89 روز در اسدآباد سالم و پاك بوده است.
عربی تصریح كرد: منشا آلودگی خارج از استان بوده و هوای آلوده از كشور عراق، مرز اردن و سوریه وارد استانهای غربی كشور همچون همدان شده است.
وی اظهار داشت: وضعیت كنونی داخل كشور شامل خشكسالی، تغییر اقلیم، كاهش پوشش گیاهی و رطوبت هوا هم در بروز پدیده گرد و غبار بی تاثیر نبوده است.
مدیركل حفاظت محیط زیست همدان معتقد است: احتمال اینكه كانون هایی با منشا داخلی در این استان عامل بروز گرد و غبار باشد هم وجود دارد.
عربی افزود: برنامه اقتصاد مقاومتی محیط زیست همدان شامل طرح مطالعه كانون های احتمالی گرد و غبار در دستور كار قرار گرفته است كه در این راستا قراردادی با دانشگاه ملایر منعقد شد.
وی اضافه كرد: این دانشگاه ملزم به مطالعه استان، شناسایی كانون ها و نقاط احتمالی گرد و غبار و عرضه برنامه برای پیشگیری و كنترل این كانون ها است.
مدیركل حفاظت محیط زیست همدان عنوان كرد: وضعیت كیفی هوای همدان توسط پنج دستگاه پایش آلودگی هوا در شهرهای همدان، ملایر، نهاوند، كبودرآهنگ و اسدآباد مورد سنجش قرار می گیرد.
عربی افزود: هم اكنون تنها یك نمایشگر كیفی هوا در میدان فلسطین شهر همدان نصب شده و وضعیت هوا را در قالب رنگ نمایش می دهد.
شاخص كیفیت هوای سالم برای گروه های حساس 100 میكروگرم بر متر مكعب و برای عموم مردم بیش از 150میكروگرم بر متر مكعب است.
7526/2087


1397/04/31
13:29:25
5.0 / ۵
4602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است