استان مركزی در تولید انرژی خورشیدی پیشرو است

استان مركزی در تولید انرژی خورشیدی پیشرو است

گل اركیده: اراك - مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: این استان در تولید برق از انرژی خورشیدی در كشور پیشرو است و گام های بلندی را برداشته است.


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره كل محیط زیست استان مركزی، رضا میرزایی اضافه كرد: انرژی خورشیدی بعنوان یكی از منابع تامین انرژی ارزان قیمت، پاك و بدون اثرات مخرب زیست محیطی است.
وی بیان كرد: كاهش منابع انرژی فسیلی و تجدید ناپذیر و اثرات مخرب زیست محیطی آن ها همچون آلودگی هوا، گرمایش جهانی و بارش های اسیدی در بیشتر مناطق كره زمین نگران كننده شده است.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی افزود: این استان از لحاظ جغرافیایی در نقطه ای از كره زمین واقع شده كه به علت صاف بودن هوا و كم بودن عرض جغرافیایی، در بیشتر روزهای سال مقدار تابش دریافتی بالایی دارد.
میرزایی عنوان كرد: اولین نیروگاه خورشیدی فتوولتائیك ایران با ظرفیت بالای یك مگاوات از نوع نیروگاه فتوولتائیك متصل به شبكه با سازه ثابت در سال 1395 در سفر هیات دولت به استان مركزی راه اندازی شد.
وی عنوان كرد: تلاش هایی در این استان برای كمك و جذب هرچه بیشتر سرمایه گذار خارجی در حوزه انرژی های تجدید پذیر صورت گرفته كه در این راستا نیروگاه 500 مگاواتی تولید برق از انرژی های تجدید پذیر با جذب 600 میلیون یورو سرمایه گذاری خارجی در كویر میقان اراك تولید می گردد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اضافه كرد: با تولید این نیروگاه خورشیدی 500 مگاواتی در شهرستان اراك كارخانه ساخت صفحات سولار هم با انتقال آخرین فناوری ساخت این صفحه ها به داخل كشور در شهرك صنعتی خیرآباد اراك تولید می گردد.
میرزایی بیان كرد: علاوه بر ساخت این نیروگاه، سه نیروگاه 30 مگاواتی دیگر هم امسال توسط این سرمایه گذار در سایر مناطق استان مركزی تولید خواهد شد.
اقلیم استان مركزی ظرفیت مناسبی برای بهره گیری از انواع انرژی های تجدید پذیر را دارد كه با عنایت به این پتانسیل می تواند به قطب تولید انرژی های پاك كشور تبدیل گردد.
3005/6013/


1397/04/26
15:18:53
5.0 / ۵
4859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است