مدیركل محیط زیست استان سمنان:

تصویر یك قلاده پلنگ در پاسگاه محیط بانی صیدوا به ثبت رسید

تصویر یك قلاده پلنگ در پاسگاه محیط بانی صیدوا به ثبت رسید

گل اركیده: سمنان-مدیركل محیط زیست سمنان از ثبت تصویر یك قلاده پلنگ ایرانی در پاسگاه محیط بانی صیدوا اطلاع داد و اظهار داشت: سخت كوشی محیط بان ها منجر به ایجاد امنیت و حضور حیات وحش در منطقه شده است.عباسعلی دامن گیر در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینكه شب گذشته تصویر یك قلاده پلنگ در محوطه پاسگاه محیط بانی صیدوا مهدی شهر ثبت شده است، اظهار داشت: مأموران پاسگاه ساعت ۹ شب متوجه صدای غرش و حضور یك قلاده پلنگ در حیاط پاسگاه می شوند كه بر روی زمین دراز كشیده است.
وی اضافه كرد: پلنگ با مشاهده مأموران محیط بانی محل را ترك و بر روی بالكن ساختمان و دقیقاً پشت پنجره مستقر می گردد كه این موقعیت فرصت ارزشمندی را برای آن ها فراهم نمود تا ثبت تصاویر پلنگ كامل تر و با جزئیات بیشتری همراه شود.
مدیركل محیط زیست استان سمنان بابیان اینكه سخت كوشی مأموران در تأمین امنیت منطقه سبب حضور حیوانات گوشت خوار شده است، اظهار داشت: حیات وحش در منطقه پرور باوجود تردد مردم دارای آرامش و امنیت هستند كه این مهم تنها با تلاش شبانه روزی محیط بان ها حاصل شده است.
دامن گیر افزود: از طبیعت گردان و جوامع بومی و محلی تقاضا داریم در سفر به مناطق حیات وحش چنانچه با حیوانات گوشت خوار مواجه گشتند عكس العمل خاصی را از خود بروز ندهند و در نخستین فرصت محیط بان ها یا محیط زیست را از جزئیات مشاهدات خودآگاه كنند.

1397/03/30
14:11:10
5.0 / ۵
4504
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است