سازمان هواشناسی؛

سامانه بارشی بعدازظهر امروز وارد كشور می گردد

سامانه بارشی بعدازظهر امروز وارد كشور می گردد

گل اركیده: تهران- مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی، با بیان ورود سامانه بارشی جدیدی از بعدازظهر امروز چهارشنبه به غرب و شمال غرب كشور، اظهار داشت: این سامانه در بیشتر استان های غربی مانند كردستان، كرمانشاه و آذربایجان های غربی و شرقی بارش باران را به همراه خواهد داشت.


مسعود حقیقت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: همینطور با ورود این سامانه بارشی، برای امروز در دامنه های البرز غربی بخصوص زنجان، قسمت هایی از كردستان، كرمانشاه، زاگرس مركزی، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد و قسمت هایی از همدان بارش پراكنده باران پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: فردا پنجشنبه این سامانه تقویت می گردد و تمام نیمه غربی، مناطق مركزی، جنوب و جنوب شرق كشور را دربرمی گیرد؛ روز جمعه هم همین وضعیت ادامه دارد، همچنان سامانه در این مناطق فعال است و به تدریج دامنه های زاگرس مركزی را هم دربرخواهد گرفت.
به گفته مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور، این سامانه تا اوایل هفته آینده در كشور پایدار می باشد و مناطق ذكر شده همچنان باران پراكنده خواهند داشت.
حقیقت در مورد وضعیت آب و هوایی مناطق شرق و جنوب شرق كشور هم توضیح داد: پدیده گردوغبار كه از روز گذشته به دلیل وزش باد شدید در مناطق شرقی و جنوب شرق كشور رخ داده بود، امروز هم بخصوص در منطقه زابل همچنان ادامه دارد.

** بارش باران در ارتفاعات تهران
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: برای روز جمعه در استان تهران بخصوص در مناطقی مانند دماوند، فیروزكوه، قسمت های شرقی و مرتفع بارش پراكنده باران پیش بینی شده است.

** وضعیت هوای پایتخت/ گرمترین و سردترین مناطق كشور
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: پیش بینی شده بیشینه دمای تهران فردا پنجشنبه به 22 و جمعه به 24 درجه برسد كه برای پایتخت نشینان روز گرمی خواهد بود. بیشینه دمای تهران روز گذشته 20 و كمینه دمای امروز بامداد 13 درجه بود.
حقیقت اضافه كرد: امروز فرودگاه اردبیل با دمای منفی 1.4 درجه سردترین و روز گذشته راسك در استان سیستان و بلوچستان با دمای 44 درجه گرمترین نقاط كشور بودند.
علمی 9014**1834


1397/02/12
19:08:34
5.0 / ۵
4478
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است