پس از ۱۰ روز پیاپی هوای ناسالم؛

هوای اصفهان در شرایط قابل قبول قرار گرفت

هوای اصفهان در شرایط قابل قبول قرار گرفت

به گزارش گل ارکیده، شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان بعد از ۱۰ روز هوای آلوده، امروز سیزدهم تیرماه در وضعیت قابل قبول قرار گرفت اما همچنان هوای کاشان و نجف آباد ناسالم می باشد.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر مبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت بامداد چهارشنبه سیزدهم تیرماه با میانگین ۸۳ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان های ۲۵ آبان با عدد ۱۶۵ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در خیابان احمدآباد با عدد ۱۴۸، خیابان پروین اعتصامی ۱۱۰ و خیابان میرزا طاهر ۱۱۸ AQI ناسالم برای گروههای حساس است.
شاخص هوا همینطور در ایستگاه پارک زمزم با عدد ۶۲، میدان انقلاب و خیابان فیض ۶۳، بزرگراه خرازی ۹۱، دانشگاه صنعتی ۸۱، رهنان ۷۲، خیابان زینبیه ۹۶، سپاهان شهر ۵۲، خیابان فرشادی ۶۵، بولوار کاوه ۶۸ و ایستگاه ولدان (خیابان ورزشگاه میثاق) ۷۰ AQI وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
امروز شاخص هوا در زرین شهر با میانگین ۷۶، خمینی شهر ۶۰، شاهین شهر ۸۲ و مبارکه با میانگین ۹۴ AQI در وضعیت قابل قبول و در کاشان و نجف آباد به ترتیب با میانگین ۱۱۴ و ۱۴۲ ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر سجزی، قهجاورستان و شهرک صنعتی دولت آباد قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
این شاخص به صورت معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به صورت روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.منبع:

1403/04/13
10:09:08
5.0 / ۵
98
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , كلانشهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است