ادامه آلودگی هوای اصفهان

ادامه آلودگی هوای اصفهان

گل ارکیده: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز شانزدهم شهریور با میانگین 119 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۶ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز پنجشنبه شانزدهم شهریور ماه با میانگین ۱۱۹ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان های فرشادی و ۲۵ آبان با ۱۲۲، احمدآباد و رهنان با ۱۳۵، بزرگراه خرازی با ۱۲۱، خیابان پروین ۱۲۵، بولوار کاوه با ۱۴۶، میرزا طاهر با ۱۴۷ و ولدان (ایستگاه ورزشگاه میثاق) با ۱۱۷ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.
همچنین شاخص هوا در ایستگاه میدان انقلاب با ۱۵۱ و خیابان زینبیه با ۱۷۴ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
شاخص هوا در ایستگاه پارک زمزم با ۸۸، دانشگاه صنعتی با ۸۹، رودکی با ۸۱، خیابان استانداری با ۵۷ و فیض با ۸۴ AQI در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
امروز شاخص هوای شاهین شهر با ۷۶ و مبارکه با ۵۹ AQI در وضعیت قابل قبول و قهجاورستان با ۱۵۸ ناسالم برای عموم شهروندان ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان همچون سجزی، خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص بطور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل منوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و بطور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1402/06/17
13:57:56
5.0 / ۵
254
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , كلانشهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دوستهای گل اركیده
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است