هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد

گل ارکیده: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز بیست و سوم تیر برمبنای داده های پنج ایستگاه پایش فعال با میانگین 148 در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس ثبت گردید.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ بامداد امروز جمعه بیست و سوم تیرماه با عدد ۱۴۸ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان های احمدآباد با ۱۴۱ و پروین با ۱۴۷ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در خیابان استانداری با ۸۶ و رودکی با ۹۰ AQI در وضعیت قابل قبول و در ایستگاه بزرگراه خرازی با ۱۵۵ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.
امروز شاخص هوای شاهین شهر با ۶۴، مبارکه با ۸۴ و سجزی با ۵۸ AQI در وضعیت قابل قبول و در ایستگاه قهجاورستان با ۱۵۷ AQI در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی شهرهای مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1402/04/24
11:25:35
5.0 / ۵
293
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , كلانشهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
دوستهای گل اركیده
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است