اعزام کمک از چندین کشور برای مهار آتش در کانادا

اعزام کمک از چندین کشور برای مهار آتش در کانادا

گل ارکیده: گل ارکیده: صدها نیروی آتش نشان از کشورهای مختلف خودرا به استان «نوا اسکوشیا» در سواحل اقیانوس اطلسِ کانادا رسانده و در کوشش برای مهار بزرگترین حریق طبیعی که تا حالا در تاریخ هواشناسی این منطقه به ثبت رسیده، هستند.


به گزارش گل ارکیده به نقل از شبکه خبری بی بی سی، همزمان در نزدیکی هالیفاکس، بزرگترین شهر این استان در شرق کانادا نیز گسترش یک آتش دیگر هزاران نفر را ملزم به تخلیه اماکن مسکونی و تجاری کرده است.
دود و خاکستر ناشی از این حریق ها به حدی است که ایالت های مرزی در آمریکا را با هشدار آلودگی هوا روبرو کرده است.

استان «نوا اسکوشیا» در شرق کانادا و کرانه اقیانوس اطلس بطور معمول با زمستان های سرد و تابستان های معتدل شناخته می شود اما اینروزها در صورتیکه هنوز سه هفته تا شروع رسمی فصل تابستان باقی مانده، حریق طبیعی در مناطق جنوبیِ این استان گزارش شده که ارتفاع شعله های آن به ۱۰۰ متر می رسد و حدود ۱۷ هزار هکتار از اراضی این استان را سوزانده و همچنان زبانه می کشد.

هرچند تا حالا کسی در جریان این حریق ها کشته نشده اما دست کم ۵۰ واحد مسکونی خاکستر شده و بیش از ۲۰۰ خانه هم در راه حرکت آتش قرار دارند.
به رغم امدادرسانی ها از کشورهای دیگر اما همچنان امید اصلی به بارش باران برای مهار آتش است هرچند هواشناسان گفته اند که دست کم تا اواخر امروز (جمعه) خبری از غرش ابرها نخواهد بود.

استانهای غربی کانادا هم در ماه مه آب وهوای خشکی داشته اند که به حریق های غیرقابل کنترل دامن زده است.
بر طبق داده های سازمان منابع طبیعی کانادا بیش از دو میلیون هکتار از اراضی سراسر کشور به سبب حریق های جنگلی تا این لحظه امسال سوخته است.

این یکی از زودرس ترین فصول حریق در تاریخ کانادا بوده است.
کارشناسان می گویند در صورتیکه جرقه حریق ها ممکنست با دخالت مستقیم انسان زده شود، عوامل طبیعی نیز نقش مهمی دارند. چرخه گرمای شدید و طولانی که ناشی از تغییر اقلیم است، موجب دفع رطوبت بیشتری از زمین و پوشش گیاهی می شود.
1402/03/12
14:33:55
5.0 / ۵
252
تگهای خبر: آب , آلودگی , اقلیم , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است