رئیس سازمان محیط زیست:

خبرنگاران در عرصه محیط زیست مطالبه گر باشند

خبرنگاران در عرصه محیط زیست مطالبه گر باشند

به گزارش گل ارکیده، رییس سازمان محیط زیست خواهان تقویت مطالبه گری در عرصه محیط زیست توسط خبرنگاران شد و اظهار داشت: هیچ شکایتی از خبرنگار یا سمن های فعال زیست محیطی اتفاق نخواهد افتاد.علی سلاجقه در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن پاسخ به این پرسش که فعالان محیط زیست بیش از ۱۰ سال کوشیدند تا جنگل ابر تبدیل به منطقه حفاظت شده شود اما در مسافرت شما چرا حضور ندارند، اظهار داشت: مسافرت های بدون رییس جمهور به طور معمول خارج از چهار چوب خبری و بصورت سرزده به مناطق مختلف به انجام می رسد.
وی ضمن بیان این که در سفرهای استانی به پاسگاه ها سر زده می شود و درد و دل محیط بان ها را می شنویم، اضافه کرد: برمبنای گلایه ها، انتقال تجربه ها و ظرفیت های موجود داده های مدیریتی را جمع آوری می نماییم و در مورد سمن ها باید گفت طی سال قبل چهار الی پنج نشست با گروههای مردم نهاد برگزار شده است.
رئیس سازمان محیط زیست ضمن بیان این که سمن ها مجموعه افرادی صالح و صادق و در خدمت کشور هستند، اظهار داشت: برای حفظ محیط زیست به وجود همین سمن ها نیاز داریم و از ظرفیت آنها استفاده می شود.
سلاجقه در پاسخ به این پرسش که عمده خبرنگاران حوزه محیط زیست و سمن های فعال در این زمینه با انواع شکایت ها مواجهند چرا سازمان هیچ نقش کمک کننده ای ندارد، اشاره کرد: دولت سیزدهم از هیچ خبرنگار و سمن محیط زیستی شکایت نکرده است.
وی افزود: فعالان و خبرنگاران محیط زیست دلسوزانه در چهار چوب نظام و هویت ملی برای حفظ محیط زیست می کوشند و ما نیز در کنار آنها حضور داریم و مطمئن باشید این اتفاق خواهد افتاد.
معاون رییس جمهور بابیان این که خبرنگاران محیط زیست می توانند از عملکرد سازمان یا حتی خود بنده انتقاد کنند و بنویسند اما همه چی منصفانه و معقولانه باشد، در ادامه بیان کرد: ما نیز اجازه نخواهیم داد هیچ خبرنگاری در این زمینه گرفتار مشکل شود.
سلاجقه اشاره کرد: سمن هایی که صادقانه کار انجام می دهد باید متوجه باشند که احساسات بر واقعیت غلبه نکند و حتی به این گروه ها نیز کمک خواهد شد و چونکه در بعد حفظ محیط زیست فعالیت آنها در نهایت حائز اهمیت می باشد.


منبع:

1402/03/02
13:02:55
5.0 / ۵
322
تگهای خبر: تجربه , جنگل , زیست محیطی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است