۲۹ دی ماه، روز هوای پاك،

هوای پاک حقی که خوزستان ندارد

هوای پاک حقی که خوزستان ندارد

به گزارش گل ارکیده، خوزستان مدت ها است که آلودگی هوا، دست از سر خوزستان برنداشته و حالا تنفس هوای ˮقابل قبولˮ هم برای خوزستانی ها به حسرت تبدیل گشته چه برسد به ˮهوای پاکˮ!زنگ خطر آلودگی هوا در اهواز و چند شهر دیگر خوزستان به صدا درآمده و نفس کشیدن در خوزستان بخصوص برای افرادی که بیماری های زمینه ای دارند، حدودا سخت و غیر ممکن شده است.

ماه ها است که تنفس هوای پاک نه تنها در اهواز بلکه در خیلی از شهرستان های خوزستان به حسرت تبدیل گشته و ناخواسته، انواع آلاینده ها را نفس می کشند؛ این آلاینده ها احیانا دیگر در ریه های خوزستانی ها جا خوش کرده اند.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، هر ساله ۲۹ دی ماه، روز ملی "هوای پاک" نامگذاری شده است؛ این روز به منظور ایجاد توجه و حساسیت بیشتر مردم و مسؤلان به مبحث آلودگی هوا تعیین شده است. با عنایت به این که کلید اصلی کاهش آلودگی هوا، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین بخشی است این روز می تواند عامل مهمی برای ایجاد این مشارکت و هماهنگی بین بخشی باشد.

هر چند از آغاز سال جاری اهواز و دیگر شهرهای خوزستان درگیر آلودگی بوده اند اما از آغاز فصل پاییز و با سردی هوا، هجوم آلودگی به اهواز و شهرهای صنعتی خوزستان وخیم تر شد بگونه ای که بارها شهروندان به علت آلودگی هوا راهی بیمارستان ها شده اند.
آلودگی آتشسوزی هورالعظیم در هوای شهر اهواز


منبع:

1401/10/29
16:20:57
5.0 / ۵
245
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است