تداوم وضعیت قرمز کیفیت هوای تهران

تداوم وضعیت قرمز کیفیت هوای تهران

به گزارش گل ارکیده، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، الان (۲۸ دی ماه) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای همه قرار دارد.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بنا بر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با تداوم شرایط پایدار جوی تا بامداد امروز و عدم وزش باد مؤثر همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق بخصوص مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

حاکمیت این شرایط جوی در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. تداوم شرایط جوی پایدار همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت چهارشنبه افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد فردا (۲۹ دی) تاحدودی از میزان غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند باتوجه به پایداری جو و افزایش تردد خودرو ها تجمع آلاینده ها، برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

استمرار شرایط پایدار جو در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. با تداوم شرایط پایدار جو و عدم وزش باد مؤثر همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی تا ساعات پایانی پنجشنبه غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدود ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

کیفیت هوای تهران الان با آلاینده شاخص «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۶۰ یعنی شرایط ناسالم برای همه قرار دارد همینطور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۷۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای همه قرار داشت.

براساس دستورالعمل احتیاطی صادره از جانب شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان جزو گروههای حساس محسوب می شوند و باید از فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را خودداری ورزند. افراد دیگر هم باید فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل خارج را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به صورت متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تاحدی سخت تر از حالت طبیعی صورت بگیرد. کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و... همچون این کارهاست. فعالیت سنگین هم عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که نفس کشیدن را برای افراد سخت می کند.

توصیه می شود شهروندان از تردد غیرضروری در شهر اجتناب کنند و در صورت ضرورت حتما از ماسک های مناسب N۹۵ استفاده نمایند.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که بر مبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ هم هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ هم هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.
1401/10/28
15:17:06
5.0 / ۵
237
تگهای خبر: آلاینده , باغ , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است