معاون رئیس جمهور:

امسال حداقل ۳۵۰ محیط بان در کشور جذب خواهیم کرد

امسال حداقل ۳۵۰ محیط بان در کشور جذب خواهیم کرد

به گزارش گل ارکیده، لرستان معاون رییس جمهور اظهار داشت: امسال حداقل 350 محیط بان را در کشور جذب خواهیم کرد.


علی سلاجقه در جمع بندی سفر خود به لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هر آنچه گونه گیاهی و جانوری کشف می شود مربوط به طبیعت است و در نتیجه میراث فرهنگی با طبیعت قابل تفکیک نیست.
وی افزود: خوشبختانه در مجموعه دولت با همه ظرفیت ها در کنار میراث فرهنگی لرستان هستیم به شرطی که کارهای مردم پایه شروع شود و از ظرفیت جوامع محلی استفاده و معیشت پایدار داشته باشند.
معاون رییس جمهور اظهار داشت: امروز در لرستان کارهای الگویی خوبی دیدیم که آنها را می توان به کل کشور بسط داد.
سلاجقه عنوان کرد: رسانه ها یار و یاور محیط زیست است و دغدغه رسانه در مورد مسائل زیست محیطی قابل تقدیر و باارزش است.
وی افزود: رسانه ها و مسئولین در امتداد فرهنگ سازی محیط زیست گام بردارند و مردم از همه مسئولین نسبت به حفظ محیط زیست خیلی جلوتر هستند.
رییس سازمان محیط زیست کشور بیان کرد: سفر امروز به لرستان بسیار عالی بود و صنایع لرستان با محیط زیست همکاری خوبی دارند و امیدوار هستم این روند ادامه داشته باشد.
سلاجقه با اشاره به این که توسعه ای را که همسو با طبیعت باشد را تشویق می نماییم و این توسعه باید گره گشای حل مشکلات مردم باشد، اظهار داشت: یکی از مسائل زیرساختی کشور محیط زیست است؛ در لرستان پتروشیمی استان همسو با محیط زیست است.
وی با اعلان اینکه امسال حداقل ۳۵۰ محیط بان را جذب خواهیم کرد البته امسال ۲۵۰ نفر محیط بان است و ۱۰۰ نفر کارشناس هستند، اظهار داشت: در بحث محیط بان تلاش شده حتما محیط بانی را جذب نماییم که از روستاها و بومی منطقه باشد و لرستان در این جهت در اولویت قرار دارد.
رییس سازمان محیط زیست کشور بیان کرد: در بحث پاسگاه های محیط بانی کمبودها وجود دارد و ماده ۲۳ پاسگاه های شاداب کوه و قالی کوه گرفتن شده است و به زودی کلنگ زنی می شوند.
منبع:

1401/09/11
13:33:23
5.0 / ۵
289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است