کرج آلوده ترین کلانشهر کشور

کرج آلوده ترین کلانشهر کشور

گل ارکیده: برمبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در میان هفت کلانشهر کشور امروز(5 آذرماه) آلوده ترین هوا را اهالی کرج تنفس کرده اند.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، برمبنای اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست از هفت کلانشهر کشور، امروز (۵ آذر) آلاینده شاخص هوای کرج ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با عدد ۱۴۷ و به عنوان آلوده ترین کلان شهر کشور در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.

پس از آن به ترتیب مشهد، تهران و اهواز با رسیدن به عدد ۱۳۴، ۱۳۰ و ۱۰۸ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته اند. آلاینده شاخص در مشهد و تهران ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و در اهواز ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون بوده است.

در این میان اهالی تبریز، اراک و شیراز هوای قابل قبول تنفس کردند و آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در تبریز و اراک و آلاینده دی اکسید نیتروژن به ترتیب به ۷۷، ۷۳ و ۵۶ رسیده است.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1401/09/06
12:14:46
5.0 / ۵
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است