نامه نگاری وزارت صمت با وزارت كشور؛

برگه اسقاط شماره گذاری کم است

برگه اسقاط شماره گذاری کم است

به گزارش گل ارکیده گل ارکیده: معاون وزیر صمت در نامه ای به مشاور وزیر کشور، علت اصلی حذف الزام برگه گواهی اسقاط برای شماره گذاری خودرو های تجاری و موتورسیکلت را کمبود برگه اسقاط و رسوب محصولات تولیدی در انبارها اعلام نمود.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، منوچهر منطقی در نامه ای به طهوری مشاور وزیر کشور در امور فناوری علت اصلی حذف الزام برگه گواهی اسقاط برای شماره گذاری خودرو های تجاری و موتورسیکلت را کمبود برگه اسقاط و رسوب محصولات تولیدی در انبارها اعلام نمود.
در نامه معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت آمده است: پیرو مذاکره حضوری و جلسات برگزار شده، همانگونه که مستحضرید باتوجه به کمبود برگه اسقاط شماره گذاری، خودرو های تجاری و همین طور موتورسیکلت ها گرفتار مشکل گردیده است و عملاً واحدهای تولیدی انبوهی از محصولات خودرا در پارکینگ های گوناگون انبار نموده اند و قابلیت عرضه به بازار را ندارند و همین مساله علاوه بر این که در هفته های اخیر به کاهش فعالیت واحدهای تولیدی منجر گردیده است بلکه عدم عرضه سبب بالا رفتن قیمت محصولات در بازار نیز شده است بدین جهت بخشنامه ای در دستور کار وزارت صمت و سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است که در صورت عدم وجود گواهی اسقاط، تولیدکنندگان بتوانند مبلغ ما به ازای آنرا در صندوق محیط زیست واریز نمایند تا برمبنای صندوق بتوان تسهیلات مناسبی را برای مشتریانی که قصد جایگزینی خودروی فرسوده خودرا دارند اختصاص داد.
مستدعی است دستور فرمائید تا زمان تصویب راه حل قانونی، بمنظور جلوگیری از توقف تولید برمبنای گرفتن کلیه تضامین مالی لازم از تولید کنندگان و انجمن های مرتبط، نسبت به شماره گذاری محصولات تولیدی اقدام گردد.
خبرگزاری مهر نیز چند روز پیش با انتشار گزارش مرکز پژوهش های مجلس اشاره کرده بود که با وجود این که در متن قانون ساماندهی صنعت خودرو صراحتاً عنوان شده است که خودروسازان ملزم به ارائه گواهی اسقاط هستند. وزارت صمت و خودروسازان درحال پیگیری طرحی بوسیله شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و هیئت وزیران هستند که به سبب آن خودروسازان بجای ارائه گواهی اسقاط خودرو مبلغی را به صندوق محیط زیست واریز نمایند.
وزارت صمت مشکلاتی مانند کمبود گواهی اسقاط و افزایش هزینه خودروسازان را دلیل مخالفت خود با اجرای این قانون و ارائه پیشنهاد جایگزین، بیان می کنند.منبع:

1401/05/22
09:29:05
5.0 / ۵
172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است